vestel monitör arızası

xdirverx

Üye
arkadaşlar elimdeki kullandığım vestel marka monitörarızalandı ..monitör kasaya bağlı değilken kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor ses yok ama kasaya bğladığımızda görüntü gelmiyor ve sarı ışık sürekli olarak yanıp sönerken buna simetrik bir şekilde monitörü ilk açtığımız anda gelen cik sesi sürekli olarak tekrarlıyor....gerilim trafosu önündeki rf transistörü ölçtüğümde kısa devre olduğunu gördüm ve değiştirdim ama sorun devam ediyor yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşım monitör arızasından anlamam ama senin olayın gibi bir kaç kere başıma geldi ekran kartını sök tak bide.

arkadaşım muhtemelen kondansatörlerden biri veya bir kaçı arızalanmış olabilir şişkin gözükenleri değiştir. ölçmek için bir cihazın varsa diğerlerinide kontrol ed kolay gelsin.

rf transistörünün kollektör ucuna trafodan gelen +B besleme voltajının üretildiği diyotu kontrol et.Horızantaldaki saptırma kondansatörleri kontrol et
kolay gelsin

cevap yazan arkadaşlaa teşekkürler diğerleriyle alakalı bir sorun değil t umpas arkadaşın söylediğini deneyelim inşallah ordandır

kardeş yapabilirmisin bilmiyorum ama horzantel transistörün yanmış o kesin ama buna bağlı olarak ırf 640 vardır o ve onu besleyen diyotda yanmış olabilir kontrol et derim. buh 1015 değiştirdikten sonra osilatör kondansatörü vardır sökmnezi biraz zor olacak ama ehjt yi söküp ondan sonra onu sökmen gerekebilir. 47 mf lık bir kondan satör görünüşte bozuk gözükmez ama bozuktur. hadi kolay gele

mtemel20 çok teşekkür ediyorum senin söylediklerinide bir deneyelim

rgb trafosu arızalanmış olabilir

aşırı gerilimden kaynaklanabilir arka arkaya ses çıkarıyor demi kardeşim

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler