Vavien anahtardan Priz Hattı Alınabilir mi?

akalay

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Evde bir duvarda priz mevcuttu. Buraya bir sebeple lamba anahtarı eklemem gerekti. Prizden faz aldım. Prize gelen sıva içi borudan 1 adet daha kablo geçirdim ve bunu da anahtara bağladım. Lambayı ise hemen buvat üzerine takarak nötr hattını buvattan aldım. Böylece prize gelen azdan istifade ederek tek kablo ile lamba anahtarını monte etmiş oldum.

Şimdi biraz daha farklı birşey var aklımda. Ancak bu kez duvardaki vavien anahtarın yanına priz eklemek istiyorum. Bu prizden cep şarjı, veya en fazla süpürge için istifade edilecek. Gerekirse kullanım durumuna göre panodaki sigortayı değiştirebilirim.

Bu mümkün mü, mümkünse nasıl yapmalıyım?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1600091324402.png
Fotoda görülen , piyasada anahtarlı prizler var. Bununla prizi anahtarlı hale getirmek mümkün olduğu gibi, ayrıca priz müstakil anahtarla tavandaki lambayı kontrol etmek mümkündür. Anahtar adi anahtardır. Tabiki anahtardan lambaya giden faz hattı kablosu çekilmelidir.Lambaya nötrün buattan gittiğini varsayıyorum. Fotoda görülen elemanın ,sizin için vaviyen anahtarlı olan modeli var mıdır ? Bilmiyorum, kolaylıklar..

yada nötr hattını çekip sıva üstü bi priz koyabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar;

Evde bir duvarda priz mevcuttu. Buraya bir sebeple lamba anahtarı eklemem gerekti. Prizden faz aldım. Prize gelen sıva içi borudan 1 adet daha kablo geçirdim ve bunu da anahtara bağladım. Lambayı ise hemen buvat üzerine takarak nötr hattını buvattan aldım. Böylece prize gelen azdan istifade ederek tek kablo ile lamba anahtarını monte etmiş oldum.

Şimdi biraz daha farklı birşey var aklımda. Ancak bu kez duvardaki vavien anahtarın yanına priz eklemek istiyorum. Bu prizden cep şarjı, veya en fazla süpürge için istifade edilecek. Gerekirse kullanım durumuna göre panodaki sigortayı değiştirebilirim.

Vavien anahtarın bir tanesine doğrudan faz veya nötr geliyordur. Eksik olan faz veya nötr kablosunu buattan çekmen gerekecek. Kablo çekmeden olmuyor yani.. Diğer vavien e zaten lamba üzerinden kablo gelir.. vavien bağlantı şemasından daha kolay anlaşılır.
bu tür bağlantılar tekniğe ve standartlara aykırı.. onuda söyleyelim..

Merhaba arkadaşlar;

Şimdi biraz daha farklı birşey var aklımda. Ancak bu kez duvardaki vavien anahtarın yanınolabailira priz eklemek istiyorum. Bu prizden cep şarjı, veya en fazla süpürge için istifade edilecek. Gerekirse kullanım durumuna göre panodaki sigortayı değiştirebilirim.

Vavyen anahtarının birinde faz olur birinde olmaz kablo lambaya gider nötr zaten olmaz lakin boruyu kullanıp bir faz nötr çekebilirsen olabilir enazından

Yani tek kablo çekerek olmuyor, değil mi?

Şunun için soruyorum, kablo borusundan tek kabloyu geçirebildim ama ikinci geçmez, yani tek kablo çekerek halledebilir miyim diye düşündüm ama olmaz diye anlıyorum yazılandan.

Yani tek kablo çekerek olmuyor, değil mi?

Şunun için soruyorum, kablo borusundan tek kabloyu geçirebildim ama ikinci geçmez, yani tek kablo çekerek halledebilir miyim diye düşündüm ama olmaz diye anlıyorum yazılandan.
Evet, doğru anlamışsınız.

sigorta kutunda kaçak akım rölesi var ise prizde ki toprak olayını nasıl çözmeyi düşünüyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri