Uzaktan Sayaç Okuma

bu tür bir çalışmada gsm mödül kullanılarak yapılabiri mi

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar merhaba,

böyle bir uygulamayı enerji analizörleriyle yapmayı planlıyorum. Analizörler 3-4erli gruplar halinde trafo merkezlerinde yer alıyor. trafo merkezlerine ise merkezi bir Scada ile ADSL yoluyla irtibat kuruluyor. Daha önce ADSL ile coklu okuma yapan var mı? poll/response şeklinde çalışacağı için netür bir hiyerarşi kurmalıyım? teşekkür ederim

Bizlerinde Sera alanında ısı, nem, basınç vb. gibi değerleri okuyup pc ye aktarma işlemlerimiz gibi sizin kullanım şekline benzer işlerimiz olmakta saha alanı arttıkça GSM bağlantılı veya DTMF tipi RF Sistemler kullanmaktayız. RS485 benim bildiğim teoride 32 adet ile sınırlı Rs487 ise 128 adet modül öncelikle bizdeki tüm haberleşme Rs487 üzerinden gerçekleşmekte ve pratikte 70 ile max. 80 cihaz kullanımı gerçekletirmiş bulunmaktayız ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Özetle Rs487 entegresini bir denemenizi tavsiye ederim... ek olarak donanımsal yardım isterseniz [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Pars Power Technology | PPTech sitemizi incelemenizi tavsiye ederim...

Merhaba arkadaşlar bu konu hakkında araştırma yapmak istiyorum. Özellikle Mostar arkadaşımız gibi kendi projeyi yapmış olan arkadaşlardan bole bir çalışmayı nasıl yapabilirim. Bir kaç tez okudum programsal bişiler buldum protokolleri inceledim ama reelde yapmak biraz daha güç bilgisayarcı olduğum için pekde vakıf değilim olaylara nasıl bir sistem kurdunuz bunun için açıklayabilecek varmı nerden başlamalıyım. bi kaç projemde seri port kullanarak iletişim vs kurup yorulama yapmıştım . Ama bu işler uzaktan olunca nasıl oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar bana acil olarak, doğalgaz sayaçları uzaktan okuma sistem kurulum hizmeti gerekiyor. Isı sayacı (kalorimetre) payölçer. Mamak / Ankara'da yapılacak olan bu iş için fiyat teklifi alacağım. Sitemiz 102 dairelik 2 bloktan oluşuyor. Bu firmalara nasıl ulaşabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin...

arkadaşım aynı sorunla ben karşılaştım ne moxa nede lantronix cihazdada aynı sorun saat başlangıç 300 baund daha sonra .... 9600 baund .... enson 19200 baunda bilgi alıyor arada veri kopması meydana geliyor .
moxa türkiye dispratör den hızlı bant degişikligi icin bilgi aldım ayar yapılıyor cıhazın icin ayarlarını ögren .
benim sorunum düzeldi şu anda aylık hata raporları elektrik kesintileri ve tüm parametrelerde sorun yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri