Uzaktan kumanda ve Kontaktör Bağlantısı Yardım !!!

xfighter9

Üye
Ekteki resimlerde delab marka uzaktan kumanda ve kontaktör var. Bunların bağlantısı konusunda yardımcı olabilirmisiniz ?
uzaktan kumanda çıkışında NO COM NC ama kontaktörde nerelere bağlamam gerekir ?

Ekli dosyalar

• DSC_1015.JPG
    DSC_1015.JPG
    356.8 KB · Görüntüleme: 78
  • DSC_1016.JPG
    DSC_1016.JPG
    297.9 KB · Görüntüleme: 75
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım soruyu inan anlamadım ..
resimde bir kontrol ünitesi var buda sana kontak veriyor
com= common ortak uç yane
no= yani normalde açık kontak bu cihaz neyi kumanda ediyorsa hangi koşul oluşuyorsa koşul oluşunca aktif olan kontak
nc de koşul oluşmamışken aktif olan kontak .
şimdi sen kontaktörle ne kumanda edecen kontaktor ne zaman çekecek ? ona göre bağlıcan

atıyorum ne olduğunu bilmrum bu cihaz tank sensörü olsun ve tank dolduğunda aktif olsun .
sen tankı doldurmak için kullanıyorsan normalde kapalıya bağlıcan dolunca duracak
yok boşaltmak için kullanacaksan normalde opene bağlıcan

kumanda fazını alacaksın commona gireceksin ne zaman çalışacağıa göre hangi kontaksa ondan çıkış alacaksın gidip kontaktörün a1 ucuna bağlıyacaksın kontsktörün a2 sine de nötr vereceksin .
ha kumanda gerilimin nedir ben bilmiyorum 110 mu 24 mü 48 220 mi ona göre ayarla işte

com yazan yere faz gır no yazan yerden kontaktorun a1 ucuna bagla kontaktorun a2 ucunuda notur e bagla 1 3 5 13 gırıs

2 4 6 14 uclarıda kontakturun cıkıs uclar ornegın bıratne lamba yakacaksan kontaktole 1 yazan yere faz gir 2 yazan yerden lambaya kablo bagla lambanın dıer ucunuda noture bagala kontaktor cektıgınde lamba yanar

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri