Uzaktaki bir pompayı tank seviyesine göre kumanda etme

d) Köy (rural) telsiz telefon sistemleri (her yıl için)1) Her sabit telsiz istasyonundan, mevcut kanal adedi başına​
10 000 (1.000.000)TL.2)
Her abone telsiz telefonundan
5 000 (500.000)TL.e)
Kablosuz (cordless) telefon sistemleri (Her yıl için)1) Dahili konuşma (intercom) düzeni olmayanlar
10 000 (1.000.000)TL.2) Dahili konuşma (intercom) düzeni mevcut olanlar 20 000 (2.000.000)TL.f)
Telsiz çağrı (paging) sistemleriSistemdeki alıcı cihaz adedi başına (Her yıl için)1) Bağımsız sistemler:a) Sabit merkez istasyonunun RF çıkış gücü 5 watt'akadar olanlar (5 watt dahil)
2 500 (250.000)TL.b)
Sabit merkez istasyonunun RF çıkış gücü5 watt'tan fazla olanlar
5 000 (500.000)TL.2)
Telefon devrelerine veya dahili konuşma (intercom)sistemlerine bağlı olan sistemlerden, her alıcıcihaz için 1 inci benttekine ilave olarak
2 500 (250.000)TL.3) PTT'ce işletilen sistemler (alıcı adedi başına) 2 500 (250.000)TL.g)

Halk bandı (CB) telsiz cihazları (her beş yıl için)1) El telsizi
10 000 (1.000.000)TL.2)
Sabit telsiz
20 000 (2.000.000)TL.3) Araç telsizi 30 000 (3.000.000)TL.(RF çıkış gücü 100 miliwatt'tan daha az olanlardan ücretalınmaz)h) Deniz telsiz cihazları (her yıl için)1) Her türlü yük ve yolcu gemilerinde bulunan komple telsizsistemleri (MF, HF, VHF, UHF, SHF telsizler ve seyrüsefer
sistemleri dahil)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
neden kimse para almıyor?
ben bu güne kadar daha rf modul için 5 kuruş para ödeyen firma,kurum,kuruluşa denk gelmedim.
ne telsize para ödeniyor,nede rf module.

sonuç olarak kullanılan telsizin çıkış gücü benim önerdiğim rf modulun çıkışından daha fazla.
neyse kim ne isterse onu kullansın sonrada doğru olanı kendisi bulsun yakası yırtılacak kişi ben değilim.

:)ucretsiz demenızle bunumu kast edıyorsunuz buysa kusura bakmayın telekomlada alakası yok bu cihazın telsiz kanunu türkiye radyo amatorlerı cemıyetı tarafından uygulanır eğer frakans ruhsatı alınacaksa bu kurumdan alınır benım bildiğim arkadaşım radyo amatoru ondan duydum:)

antrak tan bahsediyorsanız IŞIK BODUR,BARBAROS AŞUROĞLU,TEMEL YAŞAR METIN, bu şahıslarda kurucuları sayılır. benim tanıdığım kişiler. çıkış gücünüz yüksek ise rf te ilk müdahele edecek kurum TK dır. cemiyet değil. çok kez denk geldim.

isterseniz bir konu açayım tarafsız oylama yapalım rf modulmu telsizmi diye nedersiniz ?

:)gazeteden bahsetmıyorum bu bahsettığım resmı kurum TRAC - Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti ikincisi RF ile TELSİZ arasındakı farkı bilen bılır ikisininde işlevi farklı ben RF hiçbir işe yaramaz demiyorum TELSİZİN yapamadığı işlerı RF yapar ama yerıne gore benımle ıddılaşıyorsunuz telsizmi daha ıyı rf istersenız konu açin türkiyede elektronikte ustalar tukenmedı:)yanlız şu var konu başlığı ne olacak:) rf dıyorsunda yıllardır kullanılan telsize rakıp çikardınız :)yenı teknoloji RF özellıkle data transferınde kabul ama bır iş yapmaya kalkarsan çozum telsiz olur şifre koyulamazmış şifrenın alası konulur telsizde DTMF ile azcık mantıklı duşunursek amerıka/pentagon bu iletişimı daha kullanıyor. olmaz tamam uydularla haberleşemez ama gunluk işlerımızın çozumunde bence telsiz DTMF siz de olmaz. açin konunuzu :)

sayin arkadasim;
neden sorununu mekanik samandira ve hidraforla cozmuyorsun, eger tankin belirli bir seviyenin altinda su doldurmak istiyorsanda samandiranda mekaniksel tadilat yapabilirsin.
saygilarimla...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri