Uzak Doğu meneşeli PLC ler hakkında

oktayturk

Üye
Arkadaşlar uzak doğu menşeyli PLC lerde neden kontrol sinyali eksi olarak yapılmıştır? Bunun bir amacı varmıdır? Avrupa da yapılan PLC lerde Kontrol Sinyali (Lojik Sinyali) artıdır. Kontrol sinyalinin artı veya eksi olması neyi belirler?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bende bunu merak ettim bi kaç kişiye sordum sunu dediler - sinyal ,+ sinyale gore daha iyi anahtarlanması.bilmem artık ne kadar dogru.Tecrubeli abilerimiz yorum yaparlarsa iyi olur bu konuda.

Artı veya eksi birşeyi değiştirmez birinde PNP sensörler kullanırken diğerinde NPN sensör kullanırsınız.

Fark eder demiyorum bunun belirli bir standardı varmı? Neden Alman'lar +24V DC 1 olarak kabul ederken Jepon'lar neden 0V DC yi 1 olarak kabul etmişler? Söyle bir örnek vereyim S7-200 de lojik 1 +24V DC Delta veya uzakdoğu menşeyli PLC ler neden lojik 1 ' 0V DC olarak kabul etmişler. Bunun mantıklı anlatımı ne?

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri