Usb soketi veya yollari lazim

Merhaba
1431116842624.jpg

sökülmüs olan usb sokenin yollarini bularak direk usb kabloyu sabitlemek istiyorum yardimci olurmusunuz

bu kadar dip dibe ise buyuk ihtimal yandaki entegreye direkt bagli soket. ne bu anlamadim pc icijne takilan bir
arca ama
luna usb var

Bu arac ariza tespit cihazinin aractan ve bilgisayardan gelen datayi okuyan karti bosh kt 530

bilmiyorum kodunu nette ara pcb nin belki sema cikar. ama tahmiin o yandaki entegre. cunku dip dibe.

1- gnd
2- data +
3- data -
4 - 5v

108bno3.jpg

--------

şüphe varsa , artı ve eksiyi bulmak kolay , data uçları için , bağlı olduğu chip'in kodunu yazıp aratın ve pdf lerini inceleyin.

1- gnd
2- data +
3- data -
4 - 5v

108bno3.jpg

--------

şüphe varsa , artı ve eksiyi bulmak kolay , data uçları için , bağlı olduğu chip'in kodunu yazıp aratın ve pdf lerini inceleyin.
arkadasim senin kafan mi iyi gozluklerin mi yok.
soket kopmus. koparken yollari da goturmus. onu ben de biliyorum. ama o yollar tekrar nerde ortaya cikiyor?
misal xperia rayde yollarin yarisi plaketin bir tfarafinda yarisi bir yarisinda.
boyle her mesaja bodoslama dalanlara guluyorum valla ya:)

Bir psikoloğa görün .
Çekinme , ücretini ben öderim.

bence
Bir psikoloğa görün .
Çekinme , ücretini ben öderim.
sen gorun.
cunku 1
bu adam salak mi da zaten yollari olan bir soketin yollarini soracak? ya kendi ya bir tamirciye soketi taktirir. ama yollar yok ki kopmus ki soruyor yollari.
2 adam pin numaralandirmasini sormamis. beynin nereye basiyorsa yollari soran birine pin numaralandirmasini veriyorsun
3 arkadasin gosterdigi soket mini usb dedikleri cinsten ya v3 ya luna soket ki 2 tane yanlardan sase varsa lunadir buyuk ihtimal v3 soket 4 saselidir. senin verdigin soket ise disi usb soket laptop icin.
aslinda sen de haklisin. sen ve bir kac sacmalayan olmasa biz nasil duzeltcez dogruyu:)

soruyusoran arkadasim. hatlar serigrafi ile tam kapanmamis, eger sokup takabilecegini dusunuyorsan soketin hemen dibindeki entegreyi dikkatlice sok. hatlari takip et.
ya da soyle diyeyim, entegre cikisina direkt bagli kanimca.
bu durumda o entegrenin devam etmeyen 4 pini senin soketinin hatlari.
haydi kolay gelsin.

Verilen dandik resimden bile nereye bağlı olduğu belli.
Chip'lerin üzeri kazınmamış pdf i incelenirse rahatlıkla uçlar bulunabilir.
Belli ki o da senin gibi acemi.

207n9jk.png

Forum istatistikleri

Konular
128,267
Kullanıcılar
450,087
Son üye
Hsnozer

Yeni konular

Geri