USB RS232 Çevirici

pilot007_2

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Com portu olmayan notebookta usb üzerinden işlem yapmak istiyorum.
Bunun için elektronikçilerde satılan USB/SerialUart dönüştürücü modülü gördüm, alıp kendi devreme monte edebileceğim.
Birde her bilgisayarcıda bulunan USB/Rs232 dönüştürücüler var.

Acaba bilgisayarcılarda satılan bu hazır dönüştürücülerde bir sorun yaşarmıyım bilen var mı ? yada alıp denemiş olan var mı ?

kolay gelsin..

moxa veya digitus marka alırsan sorunsuz çalışıyorlar diğer markalar için kesin birşey diyemiyceğim. fakat hatırlamadığım bir marka almıştım ucuz diye alet düzgün çalışmadı.

ben şu ana kadar 5 tanesini çöpe attım şimdi kablolu birtane aldım sağlam bişeye benziyor

uygun fiyatlı kaliteli advatech ürün var...
USB-RS232 80-90 USD civarında
USB-RS232-422-485 100-110 USD civarında
fiyatları vardır....

Ben Pcmıa Expres den rs232 ye cevirici aldım usb ceviricilerden daha saglam ve net cözüm saglıyor.

bilgi paylaşımınız için herkeze teşekkür ederim.
tabiki bir sorunun bir sürü çözüm yolu olabiliyor. ben biraz ucuz olsun diye çevirici almayı tercih ettim.
teknosada digitus usb-232 çevirici 40 TL idi bende mecidiyeköydeki Bimel e gittim 20 TL idi ordan aldım ve sorunsuz çalışıyor.
RS232 den PIC programlama yapmadım sadece Rs232 üzerinden pice ulaşıp işlem yapıyorum.

herkeze teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.

Programlama konusunda sorun cikartirlar. Programlama asamasinda genellikle DTR RTS gibi bazi pinler kullanilir ve bahsettiginiz tipte ki konverterlar bu tip kontrollere izin vermez.
Pic ile PC arasinda bir baglanti kurmak ise istediginiz;
ft232
pl2303 gibi yongalari inceleyin, daha ekonomiktir. Aldiginiz konverterlarin icinde de bunlardan var. Kilifi icin bosa para odemeyin.

Programlama konusunda sorun cikartirlar. Programlama asamasinda genellikle DTR RTS gibi bazi pinler kullanilir ve bahsettiginiz tipte ki konverterlar bu tip kontrollere izin vermez.
Pic ile PC arasinda bir baglanti kurmak ise istediginiz;
ft232
pl2303 gibi yongalari inceleyin, daha ekonomiktir. Aldiginiz konverterlarin icinde de bunlardan var. Kilifi icin bosa para odemeyin.

Haklısınız...
UART günleri ne güzeldi.
Seri portlu bilgisayarlarımız gözümüzün içiydi._Hala da öyle_
Bilgisayarda 2 şeye bakıyorum Seri port Ve 2xCF.(PCMCIA)
Usb.. köküne kibrit suyu döktü.
CF direniyor ama Seri öldü.
Esasında protokol canlı fakat portları kaybettik.
Selamlar.

seriport dönemi bitti denebilir
plc firmaları bila yavaş yavaş usb ye dönüyor kablolarda

arkadaşlar bu rs232kabloyu windows7 kullanan varmı ben driver sorunu yaşıorum kendi cd sini kuruyorum ama olmuyo win 7 lazım nası yapcaz

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Geri