Laptop ile USB-S5 haberleşmesi..

pcmıa ısrar ediyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Pcmcia kartların her modelinde S5 baglantısı kurulması mumkun degildir. Belirli modeller vardır, zaten hasanzincir arkadasımız da onları vermis. Gelelim USB konusuna. Ben herhangibir kararsızlıgına rastlamadım. Dikkat edilecek tek nokta Windows ortamında Step5 programını kullanırken arka planda baska program calısmıyor kosmuyor olmalı ki dos tabanlı step5 programı windows ortamında kararlı calıssın.

Hasanzincir arkadasım istersen sana 1 adet deneme maksatlı usb-s5 kablosu gondereyim, 1 hafta test et, ondan sonra kabloyu bana geri gonder, buraya da yorumlarını yazar herkezi bilgilendirirsin...

arkadaşım ben laptop ile usb portundan dönüştürücü kullanarak haberleşmeyi başarmıştım. Bunun için digitus marka dönüştürücü kullandım ve seri port üzerinden haberleşme yapan s5 adaptörünü de kendim yapmıştım. Yalnız ilginç olan şey bilgisayarın normal işletim sisteminde dönüştürücü işe yaramamıştı ben de vmware diye bir program var sanal bilgisayar oluşturup üzerine istediğin işletim sistemini kurabiliyorsun bu programa işletim sistemini kurup usb dönüştürücüyü burdan haberleştirdiğimde s5 e online olmuştum

Arkadaşım Ben San şöyle bi çözüm sunum o zaman sen laptopunuda değiştirme fazlada masraf etme al iki tane blutut tanıt iki pc ye de ondan sonra ağ bağlantısı kur iki blutut arasında sonra da ağ bağlantıları üzerinde sağ tıklayıp özellikler/ tcp ıp4 protokolune gel ordan da ilk pc ye assagıdaki gibi değerleri gir

Sonra İkinci Bilgisayara gel onda da blututu tanıt ağ bağlantısı oluştur de sonra ağ bağlatılarından yeni oluşturdugun bağlantı üzerinde sağ tıkla özellikler de sonrada tcp/ıp4 protokolunu aşağıdaki gibim değitir güzel kardeşim sorun çözülmüştür.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri