UPS hakkında?

eskici09

Üye
Merhabalar elimizde 40kva 3 faz çıkışlı bir ups bulunmakta , ama monofaze cihaz bağlantısı yapacağız. Fazlar arasında ki dengesiz yükler ups'i arızaya düşürür mü? bir cihazımız max.50A monofaze , diğeri 25A ve yardımcı ekipmanları bulunmakta
WhatsApp Image 2024-01-03 at 12.07.05.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar elimizde 40kva 3 faz çıkışlı bir ups bulunmakta , ama monofaze cihaz bağlantısı yapacağız. Fazlar arasında ki dengesiz yükler ups'i arızaya düşürür mü? bir cihazımız max.50A monofaze , diğeri 25A ve yardımcı ekipmanları bulunmaktaEkli dosyayı görüntüle 104216
Sallamak istemem ama ups lerin AC üretme tekniğinin alternatörlerin AC üretmesi ile alakası yok . Bu noktada ben sorun olacağını düşünmüyorum ama uzman birisi cevaplarsa daha iyi olur .

Yani 3:1 ups öneriyorlar genel olarak 3 faz giriş tek faz çıkış , fakat elimde de ups im var değerlendirmek istiyorum, fikir edinmem gerekiyor

Mevzunun online ya da offline olması ile alakasını anlayamadım. Offline ups de enerji kesildiği anda kendi inverteri ile ürettiği elektrik ile sistemi besliyor . Online farkı sadece her durumda inverterin ürettiği AC ile sistemi besliyor .

Merhabalar elimizde 40kva 3 faz çıkışlı bir ups bulunmakta , ama monofaze cihaz bağlantısı yapacağız. Fazlar arasında ki dengesiz yükler ups'i arızaya düşürür mü? bir cihazımız max.50A monofaze , diğeri 25A ve yardımcı ekipmanları bulunmaktaEkli dosyayı görüntüle 104216
benim kafam her zaman o kadar verimli ve iyi çalışmaz. 220 voltu alırsın ama etiket bilgisi 60,6 A yazan bir cihazda 50 + 25 dengesiz yük çalıştırmak hiç mantıklı değil her durumda ups zarar görür.

Bu iş için 3 çeşit ürün var

1. Tramsfprmatör: 3Faz girişli 1 Faz çıkışlı,
3_phase_1_phase.png

2 Rotary Konvertörler.
Adından anlaşılacağı gibi içinde Transormatör ve Motor var.

single-to-three-phase-open-features.jpg

3. Elektronik Könvertörler
3 Faz doğrultulup bir invertör devresine veriliyor. ve monofaze çıkışı alıyorsunuz. (En çok kullanılan)

3_phase_1_phase_electronic.png

Bu iş için 3 çeşit ürün var

1. Tramsfprmatör: 3Faz girişli 1 Faz çıkışlı,
Ekli dosyayı görüntüle 104235

2 Rotary Konvertörler.
Adından anlaşılacağı gibi içinde Transormatör ve Motor var.

Ekli dosyayı görüntüle 104237

3. Elektronik Könvertörler
3 Faz doğrultulup bir invertör devresine veriliyor. ve monofaze çıkışı alıyorsunuz. (En çok kullanılan)

Ekli dosyayı görüntüle 104238
Bu kadar masrafa girmek yerine bence imalatı firmadan profosyonel destek almak lazım. Sizin bu ürünler Şebeke için büyük ihtimal.

Bu kadar masrafa girmek yerine bence imalatı firmadan profosyonel destek almak lazım. Sizin bu ürünler şebeke için büyük ihtimal.
Kim ne için alıyor ilemem, ama en makulu trafo gibi görünüyor.
2KVA 337Euro, 40KVA 2218 Euro dan satılıyor. Memleketimizde varmı bilemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri