UPS alacağım tavsiyeniz nedir

spydevil

Üye
Elektrik konusunda bilgim sıfır olduğundan watt amper vs hiçbir bilgim yok tamamen yabancıyım bu konuda :( siz değerli hocalarımında yardımıyla ups almak istiyorum. Ev modem ve alarm sistemi ana cihazının 10-12 saat açık kalabilmesi için ups bakıyorum. Bilgilerini dökümandan aldığım kadarıyla şöyle;

Modem;
Kapalı modda güç tüketimi: 0,21W
Ağ bekleme modunda güç tüketimi: 4,21W
DC güç adaptörü: DC Çıkış max 2A Akım ile +12V​

Alarm cihazı;
Power Input: DC 12V 500mA
Static Current: ≤65mA
Alarm Current: ≤230mA
Backup Battery: 3.7V 1200 mAh 18650 lithium battery
Hangi cihaz ile bu ikisi yaklaşık 12saat çalışır vaziyette tutabilirim tavsiyeniz nedir? Şimdiden çok teşekkür ederim
Not: Alarm cihazında yedek pil mevcut ancak bu konuma geçince wifi özelliğini kapatıyor. Bu yüzden 10-12saat sonrasında geçmesini ups bittikten sonra bu pili kullansın istiyorum eğer mümkünse tabi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
senin ups den ziyade yüksek amperli bir akü işini görür sanırım çünkü senin cihaz beslemelerin 12 volt ups senin için dolanbaçlı olur 12 voltu 220 volta çevireçeksin tekrar 220 voltu 12 volta çevireceksin enerji kaybı olacak bağla bir akü 1 hafta gider sana ..

teşekkür ederim cevabınız için ama hangi akü işimi görür :) bir çok marka ve fiyat aralığı var dikkat etmem gereken husus varmıdır ne önerirsiniz? birde bu aküyü şarj edebilcekmiyim yani şöyle bir sistem varmı prizden kablo aküye aküden 2 tane kabloyla modem ve alarm sistemine

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri