ultrasonic debimetre

aliplc

Üye
arkadaşlar, aldığımız debimetre ile çelik borunun içinden geçen suyun debisini ölçmek istiyoruz. çelik borunun iç yüzeyinde 5 mm çimento kaplama bulunmaktadır. boru 800 mm çap ve 8 mm et kalınlığındadır. ultrasonic debimetrenin "transit time" teknolojisi ile çalışmaktadır. yaptığım ölçümlerde bir sonuç alamadım. problemin çelik boru içindeki çimento kaplamadan kaynaklandığını firmadan söylediler. ancak yeterli destek alamadığım için buraya yazma ihtiyacını duydum. döküm, demir, pvc, polyethilen borulardan %1 hassasiyetle sonuç aldım. ultrasonic debimetre kullanmış olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirseniz ve acil olarak cevap yazarsanız sevinirim.

İYİ demek ki servis sonrası hizmeti zayıf olan bu ürünü kullamayacağız

çimento kaplamadan kaynaklanma ihtimali çok yüksek,muhtemelen öyledir.O yüzden iç kaplamanın çimento olmaması lazım.

çünkü çimento suyu emer bu yüzden ölçüm sonucu alınması çok güç olur ve alınsa da sonuçlar yanlış olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
cimento kaplamadan dolayı problem yaşıyorsun cimento kaplama olmayan bölümlerden ölcüm yapabilirsin dönüşlerde dirsekli olanyerlerde bunun dışında randıman alamassın

Arkadaşlar merhaba ban debimetreler iler detaylı bilgi lazım örneğin nasıl çalışırlar,çeşitleri nelerdir,kullanum alnalar hakkında bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri