Tum Forum ustalarina

ELNUR

Paylaşımcı üye
Hepinize selamlar saygilar.
Artiq forumlara cevablari cok az geliyor.Bir birimize yardimci olursaq daha iyi olmazmi.Ben bileni O bilmez O bileni ben bilmem.Paylasimci olalim.

Hepinize selamlar saygilar.
Artiq forumlara cevablari cok az geliyor.Bir birimize yardimci olursaq daha iyi olmazmi.Ben bileni O bilmez O bileni ben bilmem.Paylasimci olalim.

Her kim olursanız olun. Lütfen güzel Türkçemizi katletmeyelim. Klavyenin "k" harfi, "ı" harfi, "ş" harfi arızalı mı..?

Her kim olursanız olun. Lütfen güzel Türkçemizi katletmeyelim. Klavyenin "k" harfi, "ı" harfi, "ş" harfi arızalı mı..?

Abim selamlar.Ben Azeriyim.Tum Azeri Turk halkina selamlarimi saygilarimi iletiyorum.Bende boyle abim.Kusura bakma

arkadaşım azeri veya hangi ulustan olursan ol farketmez site kurallarına uyman yeterli sen türkçeyi anlıyorsun galiba ama kendi adıma konuşayım ben senin yazdığının yarısını anlamadım ki nasıl birbirimize yardımcı olacağız.

Abim selam.Biz bura tartismaya diyil paylasmaya gelmisik.Benim klavyem boyle yaziyor.

arkadaşlar ben azerbaycan da 1 yıl çalıştım.azeri internet kafelerde klavyeler genelde rusça,yani bizim gibi değil.
ayrıca azeri dili bizimkiyle birebir benzemiyor.
saygılar.

Abim selamlar.Ben Azeriyim.Tum Azeri Turk halkina selamlarimi saygilarimi iletiyorum.Bende boyle abim.Kusura bakma

Tamam kardeşim, yalnız biraz daha dikkat lütfen. Ne insanlar var, Türk olup da Türkçeyi marifetmiş gibi ağzında geveleyerek sanki fok balığı yutmuş gibi konuşan/yazan çok insan var.

evet çok az ve çok geç olduğunda cevap geliyor..

Sen ne dirsen adamın klavyesi öyle yazir. Tartışılana kadar arkadaşın yazdıkları bana gayet normal gözükmüştü benimde 3-5 tane azeri arkadaşım var birde okulda çok değerli azeri hocaalar var onlardanmı alıştım neyse kolay anlam vermişim, bendede azerilik mi başladı ne? Aslında Türkçe yi google translate çevirisiymiş gibi kullananlara bende uyuz oluyorum ama arkadaşın klavyesinde Türkçe karakterler gerçekten bozukmuş enteresan bir durum değil mi? Neyse mevzu aslında cevap gelmemesi aslında bence bu konuda yapılabilecek pekbirşey yok, adam bilgisini paylaşmak istemiyorsa zorla alamayızya ne yapalım, ülkemizde sanki bçyle bir problem varmış gibi geliyor bana, benzer konulardada yazdım ingilizce biliyorum kafam rahat yabancı sitelerde adamlar öyle şeyler paylaşıyorlarki yahu arkadaş sen bunu hem öğrenmişsin yetmiyormuş gibi kimse senden istemezken nette paylaşmışsın hayret ediyorum, ama bizim sitelerimizdede böyle paylaşımlar yapılıyor bunlarıda gördükçe çok seviniyorum ve bende elimden geldiğince doğru bildiklerimi paylaşıyorum. Örneğin geçenlerde tesadüf eseri Barış SAMANCI adlı bir arkadaşımızın sitesine denk geldim, benim eskiden arayıp bulmadığım birçok konuda hiçbiryerde olmayan Türkçe kaynaklar hazırlamış ve pdf olarak istifadeye sunmuş eğerki kendisi buradada karşılaşırsa yine teşekkürlerimi iletiyorum ve bu tip paylaşımların artmasını diliyorum. Bu arada bende birkaç program hazırlayıp sunmuştum ki kimse ilgilenmedi böyle olacağını bekliyordum bunuda hesaba katmak lazım arkadaşlar artık o kadar çok konu varki benim ilgilendiklerim kimsenin hedefi değil o yüzden pek kimseye bir faydam olmuyor ve benim durumumda olan birçok kişi vardır, uzmanlaştıkça paylaşım yapamıyorsunuz. Birde basit konularda zaten paylaşımı yapılmış işleri tekrar tekrar soranlar var arkadaş en ufak bir araştırmaya bile gerek duymuyor oturup konu açıyor ki konu açacağına bir çevresine baksa v-cevabı daj-ha çabuk bulacak boşuna konu açma zahmetine cevap bekleme zahmetine girmeyecek ayni arkadaşlar cevap veremeyenlerden çok soru soramayanlar var buda bence kültür meselesi ancak halk isterse aşılacak bir mevzu, biz hayırlısını isteyelim doğru bildiğimiz faydalı bilgiyi paylaşmaktan ve paylaşıma yönlendirmekten geri kalmayalım kendi görevimizi yapalım sonra herkesten görevini yapmasını isteyebilir ve herkese örnek olabiliriz. Bol paylaşımlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri