Trifaz ani su ısıtıcı baglantısı

yesilcem

Üye
Merhaba

Eve trifaze şofben alacağım ancak bağlantı konusunda emin olamadım bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. Daire girişinde anladığım kadarıyla trifaze kaçak akım rolesi var sofbeni bağlayacağım yere yakın odada buat var. Oranin resmi de aşağıda. Buat daki nötr dışındaki 3 kabloda kontrol kalemi ile voltaj olduğunu teyit ettim ama bir türlü şofben almak için emin olamadım :) yardım lütfen.

59660
59661

Trifaze ani su ısıtıcısı için buattan kablolama yapılmaz. Panodan kablo çekilmesi gerekir ve kablo uygun değerde trifaze sigortadan geçirilmelidir.
Kendiniz yapmaya kalkmayın . Profesyonel yardım alın.

Ayrıca Trifaze Ani Su Isıtıcıları'nın geneli bizim Şebeke Sistemimizle uyumsuzdur. Hemen hepsi ithaldir zaten. Bizim Şebekemize bağlanmak istenirse çok külfetli bir kablolama gerektirir. Ortalama bir ev için 1500-2000TL' lik bir kablolama masrafı gerektirir.

Ayrıca her tesisat bu Güç'ü kaldırmaz. Bizim tesisat donanımlarımız için son derece UYGUNGUZ cihazlardır.

Son düzenleme:
Trifaze Ani Su Isıtıcı konunuz ama bu konuyu tartışmadan önce .

ne gibi cihaz ürünler kulllanıyorsunuz ?

fotoda göründüğü gibi ( siğorta kutunuz )
1 adet 40 amper 30mA K.A.K rölesi .
9 adet 32 amper B tipi siğorta
3 adet 25 amper B tipi siğorta

bu tesisat ve siğortalar kafaya göre yapılmış .
iyi ki B tipi siğorta kulllanılmış , C tipi kullanılsa idi daha vahim !!!

siğorta.png

Bilgi için sağolun ben kendim bağlantı yapmayacaktim. Sadece trifaz şofben aldığım zaman aaaa sizin tesisat uygun değil trifaz demesinler diye önceden araştırıyorum.bu bağlantı şekli için Trifaz şofben bağlamayın mi diyorsunuz sonuç olararak.

Bilgi için sağolun ben kendim bağlantı yapmayacaktim. Sadece trifaz şofben aldığım zaman aaaa sizin tesisat uygun değil trifaz demesinler diye önceden araştırıyorum.bu bağlantı şekli için Trifaz şofben bağlamayın mi diyorsunuz sonuç olararak.
Tesisatınız kaçak akım rolenizin görüntüsüne göre trifaze. Bu durumda trifaze ani su ısıtıcısı kullanabilirsiniz. Yine de bir elektrikçi getirip yerinde kontrol ettirmekte yarar var.
1 faz'ın kullanıldığı trifaze görünümlü tesisatlara rastlanılmışlık vardır.

Tesisatınız kaçak akım rolenizin görüntüsüne göre trifaze. Bu durumda trifaze ani su ısıtıcısı kullanabilirsiniz. Yine de bir elektrikçi getirip yerinde kontrol ettirmekte yarar var.
1 faz'ın kullanıldığı trifaze görünümlü tesisatlara rastlanılmışlık vardır.
Az önce voltajı da ölçtüm daire girişi kesin trifaz. Daire icinde Başka bir yere trifaz hat cekilmemis. Bu sofbeni taktirmam için eve trifaz tesisat mi çektirmek lazım ? Kolay bir yolu olur mu yoksa ?

Az önce voltajı da ölçtüm daire girişi kesin trifaz. Daire icinde Başka bir yere trifaz hat cekilmemis. Bu sofbeni taktirmam için eve trifaz tesisat mi çektirmek lazım ? Kolay bir yolu olur mu yoksa ?
Kavramları karıştırıyorsunuz. Dairenizin elektrik beslemesinin trifaze olması yeterli. Bir elektrikçi çağırın kolaylıkla halledecektir.

Trifaz elk çekilmesi yeni binalarda zorunlu.
Bu tür dairelerde elk su ısıtıcısı takılması için bir yer yapılır ve oraya 3 faz çekilip uçlar açıkta bırakılır.
Bu genelde evin girişine yakın veya kalrf tesisatı varsa kombi yerine veya şofben için yer varsa oradadır.
Diğer buatlarda 3 faz olmaz.
Genelde 1 priz ve 1 lamba fazı olur.

Özel istek yok ise 3 faz sadece ana sigortaların olduğu yerdedir. Kullanacağınız yere 4x2,5 kablo çekmeniz gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri