transport tekniği

fatma_34

Üye
transport tekniği dersimden bir ödevim var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum un taşıma sistemi ile ilgili bilgisi olan varmı acaba ?

Fabrikadaki hamallar Kamyona yüklüyorlar... Komyoncu alıp götürüyor.. :D
Şaka bir yana Taşımadan kastın nedir kardeş... Çuvalların konveyör ile taşınmasımı...?

havalı vakum yöntemi ile yani pnömatik sistem ile a noktasında zemindeki açık unu b noktasına belirli mesafe ve ölçülerde taşınması gerekiyor nasıl olması gerekiyor bende onu öğrenmek istiyorum hesapları filan blower seçimi akış şeması boru çapı hesabı ve sistemde kullanılan ekipmanlarını tasarlanması ve hesaplanması gerekiyor ama benim konu ile ilgili hiçbir bilgim yok :(((

Hımmm anlaşılan makinacı arkadşların yardımına ihtiyacınız var. Maalesef alanım dış bir konu size kolay gelsin...

makinacı yada un fabrikasında çalışan biri de bilir ama onları nerden bulcam ?

makinacı yada un fabrikasında çalışan biri de bilir ama onları nerden bulcam ?
Aslında doğru yerdesiniz. Sitede her sektörden üye bulmak mümkün. İsterseniz konu başlığı "Vakumla Un transferi" olan yeni bir konu açın ve dua edin sektörle ilgili arakadaşların gözüne çarpsın...

Bu forumda senin sorunu cevaplayan çıkmaz evet her meslek grubundan var fakat pek makineci olan olduğunu sanmıyorum sen daha çok makinecilerle ilgili bir foruma sor bunu sana daha çok yardımcı olurlar.
Başarılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri