Transistör kontrollü motor

led + sını nbağlı olduğu uca bağlayın

Aşağıdaki basit devreyi az önce pratik olarak kurdum. Elimdeki 12V DC motor, birbirinden bağımsız 2 farklı güç kaynağı biri 8V diğeri 12 V ve BD243 transistörü ile bu devre sorunsuz çalışıyor. 2 güç kaynağının eksilerini transistörün E 'ünde birleştirdim. 10k direnci bağlamayabilirsiniz, o direnç transistörün kararlılığını arttırır. Sizin bağlantılarda,pillerde ya da motor değerlerinde sıkıntı olabilir.

led + sını nbağlı olduğu uca bağlayın

Aşağıdaki basit devreyi az önce pratik olarak kurdum. Elimdeki 12V DC motor, birbirinden bağımsız 2 farklı güç kaynağı biri 8V diğeri 12 V ve BD243 transistörü ile bu devre sorunsuz çalışıyor. 2 güç kaynağının eksilerini transistörün E 'ünde birleştirdim. 10k direnci bağlamayabilirsiniz, o direnç transistörün kararlılığını arttırır. Sizin bağlantılarda,pillerde ya da motor değerlerinde sıkıntı olabilir.

Tam bunları yapacakken Rf devresinde modülün lehimleri koptu tekrar lehimledim, ancak şimdi nedense çalışmıyor, vazgeçtim en sonunda benim motorumda yada pillerimde sıkıntı var muhtemelen, çok teşekkür ederim yardımlarınız için yapamasam bile sayenizde bilgilendim çok teşekkürler ilgilendiğiniz için

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri