Transformatör yük bulma

Nominal güçleri S1n=S2n=500kva olan iki transformatör 'den birinin kısa devre gerilimi
Uk1=%4.5'dir diğerinin ise %5.5 tır. Paraler çalışmaları durumlarında ki talep edilen toplam yük Sy=800 kva olduğuna göre transformatör yüklerini ayrı ayrı bulunuz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Desene yapamazsan sıkıntı. Biraz çözmeye çalış, uğraş yoksa bu şekilde yardım alman çok zor olur.

Öğrencileri anlamıyorum bir şey öğrenmeden mezun olunca. o diploma ile para kazana bileceklerini nereden çıkarıyorlar.Diploma sadece bir kağıt parçası dan ibaret işin temelini öğrenmeden üstün körü işi yapılıyor. Depremde gördük sonuçları çok ağır oldu. Daha sonara haberlerde asgeri üçretin altında maaş alan mühendis haberini görüyoruz işyeri sahibide haklı bilgisiz bir kişiye sadece diplolması var diye vere bileçği max parayı veriyor.

Öğrencileri anlamıyorum bir şey öğrenmeden mezun olunca. o diploma ile para kazana bileceklerini nereden çıkarıyorlar.Diploma sadece bir kağıt parçası dan ibaret işin temelini öğrenmeden üstün körü işi yapılıyor. Depremde gördük sonuçları çok ağır oldu. Daha sonara haberlerde asgeri üçretin altında maaş alan mühendis haberini görüyoruz işyeri sahibide haklı bilgisiz bir kişiye sadece diplolması var diye vere bileçği max parayı veriyor.
Ben bu bölüme elektirik ile devam etmek için gelmedim ben askerlik istediğim için 2 yıllık okul diploması lağzım o yüzden bitirmem gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri