trafo gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence siz yanlış yere gelmişsiniz bir boxs spor stesine üye olsanız daha iyi olur gibi geliyor

Bazılarına döve döve öğretmek icap eder :D

CosQ değeri yüke göre değişir bir 0,8 teranesi tutturmuşsunuz gidiyorsunuz :)
Yani kafadan kopmuşsunuz bir kere :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hem kelsin hemde fodul
Hep boşa sallıyorsun boşaaaa
sen alışıksın böyle nakavtlara

İlim dolu! bu vb. sözleri okuyunca, mühendisliğin zirvesine! çıkmış birinin bu bilgilerine! erişemeyeceğim diye ne kadar da üzülüyorum.! :)

İlim dolu! bu vb. sözleri okuyunca, mühendisliğin zirvesine! çıkmış birinin bu bilgilerine! erişemeyeceğim diye ne kadar da üzülüyorum.! :)
Kafa boş olunca belden aşağı vururmuş rakip :D

İki tane ilim dolu kaynakla ezdim seni hala konuşuyorsun :D okumayı biliyorsun değil mi?
Daha CosQ değerinin yükle değiştiğinden haberiniz yok ben size ne öğreteyim :)
Sen daha çok üzüleceksin bunlar ne ki :)

Kafa boş olunca belden aşağı vururmuş rakip :D

İki tane ilim dolu kaynakla ezdim seni hala konuşuyorsun :D
Daha CosQ değerinin yükle değiştiğinden haberiniz yok ben size ne öğreteyim :)
Sen daha çok üzüleceksin bunlar ne ki :)
Bu forumun saygıdeğer üyelerine laf sokmaya çalışarak burda prim sağlayamazsın kendine. Hadi beyefendi spor salonuna , anca gidersin....

yarına kadar konu kilitlenmezse tabi :)

zırhlı kablo ile ad_em i az çok çıkardım, hadi anladım da aradaki durumu,

yalnız vurkaç boksör zırhlıya da benzemiyor değil, ya başka birşeyin arasında kaldı farkında değil, ya çok değişik bir komplo var burada..

hadi selametle.

Sen trafoyu kompanzasyon var diye hesap edersin 1000kVA trafoda CosQ1=0,8 al CosQ2=1 al ve hesap yap bakalım ana hattan çekilen akım ne kadar düşüyor ?
Hesabınıda bilmiyorsundur ben sana söyleyeyim yaklaşık 300A ! (303,87A)

Sen şimdi CosQ'yu 1 alırsın hesabında trafonu ana şalterini ona göre seçersin kompanzasyonun devre dışı kalınca ana şalterin açar neden açtı diye avanak apdi gibi dolaşırsın :D di mi?

Son düzenleme:
yarına kadar konu kilitlenmezse tabi :)

zırhlı kablo ile ad_em i az çok çıkardım, hadi anladım da aradaki durumu,

yalnız vurkaç boksör zırhlıya da benzemiyor değil, ya başka birşeyin arasında kaldı farkında değil, ya çok değişik bir komplo var burada..

hadi selametle.
Yok daha neler , kendi kendimle mi kavga ediyorum.

Tartışmayı teknik tartışmanın dışına çıkartmayalım lütfen :D
Canınızı yakmayacağımı garanti edemem ama Ringten çıkmayın :D

Soruma cevapppppp :D

Nerdesin çok bilmiş @AD_EM :D

Anlat bakalım verdiğim örnekte trafonu ana şalterini nasıl belirliyorsun bir görelim :)
CosQ'yu ne alıyorsun ? Hesabını görelim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri