trafo gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yaptığınız her hesaba yönetmelik maddesi ararsanız Mühendisliğinizi sorgulamaya başlarlar. Aklın mantığın yolu birdir. Nedenini açıkladım.
Lafın çoğu süper zekalılara söylenir :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yaptığınız her hesaba yönetmelik maddesi ararsanız Mühendisliğinizi sorgulamaya başlarlar. Aklın mantığın yolu birdir. Nedenini açıkladım.
Lafın çoğu süper zekalılara söylenir :)
Hiç katılmıyoruz efem , mühendis yönetmelik , tüzük vb maddeleri ve bunların niye uygulandığını bilmiyorsa benim gibi marabadan ne farkı kalır, ilk önce bunları bilmesi lazım , ortalık excell programı kaynıyor , yazarım onu bunu şunu ne lazımsa çıkartır bana saniyesinde .

Ben rakibimi hırpalamayı sevmem genellikle tek yumrukta nakavt ederim :D O yüzden lakabım şampiyondur.
Al bakalım istediğin yönetmelik maddesi :)

gZv5dN.jpg

Güçler acaba neden kVA alınmış :rolleyes:

bu tablo da ayrı hikaye..

neyse konu dağılmasın, kompanzasyonun var olduğu sistem düşünülerek trafo gücünün hesaplandığı projeleri hangi dağıtım şirketi veya kurum kabul etmişse yanlış yapmıştır. kendi görüşümdür.

Neden ayrı hikaye olsun eş zamanlılık faktörüyle güç hesabından bahsediliyor alınan güç görünür güç değeri yani cosQ açısınıda al kardeşim diyor daha ne desin? Müneccim değil ki yönetmelik sana işletmendeki yükün cosQ değerini bilip bunu al desin :) CosQ değerini dahil et kVA al diyor işte gayet net...

Hesaplamalar yapılırken her zaman kritik durum referans alınır bu kulağınıza küpe olsun.

Son düzenleme:
Ben rakibimi hırpalamayı sevmem genellikle tek yumrukta nakavt ederim :D O yüzden lakabım şampiyondur.
Al bakalım istediğin yönetmelik maddesi :)

gZv5dN.jpg

Güçler acaba neden kVA alınmış :rolleyes:
Kastamonu Van Adana mı ? Yahu @AD_EM bey konuşturmasana şu adamı boksör mü , kondisyoner mi , kaleci antrenörümü ne menem bir şeyse ; ver ayarı daha konuşamasın ; bizim gibi marabaları buldu ahkam kesiyor .

eşzamanlılık katsayı % leri mevcut gereksinimleri karşılamamaktadır, yoksa kVA için yapmadım o yorumu.

Kastamonu Van Adana mı ? Yahu @AD_EM bey konuşturmasana şu adamı boksör mü , kondisyoner mi , kaleci antrenörümü ne menem bir şeyse ; ver ayarı daha konuşamasın ; bizim gibi marabaları buldu ahkam kesiyor .
Cevabını net bildiğim bir soru değil inanın. Sadece uygulanagelen şeyin (yukarıda bir meslektaşımızın da belirttiği üzere) kompanzasyonsuz duruma göre olduğu...

Trafo gücü hesabı cosfi 0,8 alınarak yapılır diyen bir yönetmelik vs var mı? Siz biliyor musunuz?

@AD_EM dediğin adam zaten birşey bilmiyor size soruyor :)
Ben boş laf konuşmam İSPATLI giderim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri