Toz emme makinası tavsiyesi

@Suat_Korkmaz Eline sağlık. Mavi bidon dediğim gibi tam gitmiş. Performans yorumlarını bekliyoruz. Özellike çekiş mesafesini. Kaç CM yükseklikten çekiyor? Ben de bugün dust collector fırçayı bitirdim. Tecrübelerimi aktarayım benim yaptığım hataları yapmayın.

An itibariyle yorumum "Dust collector gereksiz, daha doğrusu spindle ucuna bağlama gereksiz. En iyisi körük, kompressor, ve cnc'nin gireceği küçük bir kapılı alan. Kompressorle talaşlar küçük cnc odasındaki masanın alt bölümünde birikir. Alt bölüme yarı beline kadar dolduğunda dust collector ile temizlenir. Tabi körük ve makinayu tamamen koruma şart.

oooo çok iyi ya :D hatırlı olsun. hangi aliexpressten aldınız? bir video yükler misiniz?

Lydra

Ebay'den almistim. Bu aksam hortum uydurabilirsem video cekeyim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Problem yok. Gayet güzel. Makinenin emiş gücü azalmıyor. Yalnız normal süpürge makinesi hortumu biraz ince benim için. Uzun torna talaşı hortumu tıkayınca bidon büzülüyor haliyle. Biraz daha kalın, güzel bir hortum arıyorum. Ne kullanabilirim?

Süpürge odayı ısıtıyor. Ses gitmesin diye kapılar camlarda kapalı... Sürekli çalışma için süpürge uygun değil.

Olur. Bu günlerde bende talaş yok ama bir kaç avuç toprak ile deneme yapabilirim.

An itibariyle yorumum "Dust collector gereksiz, daha doğrusu spindle ucuna bağlama gereksiz. En iyisi körük, kompressor, ve cnc'nin gireceği küçük bir kapılı alan. Kompressorle talaşlar küçük cnc odasındaki masanın alt bölümünde birikir. Alt bölüme yarı beline kadar dolduğunda dust collector ile temizlenir. Tabi körük ve makinayu tamamen koruma şart.
Sıkça ahşap kesiliyorsa mantıklı olabilir ama ben neredeyse hiç ahşap kesmiyorum. Çoğunlukla alüminyum. Alüminyum keserken su suğutma kullandığım için spindle'da dust collector işe yaramaz çünkü ıslak alüminyum talaşı zemine yapışıyor. Zaten frezenin etrafını kapatmak istemem. Kesilirken görmem lazım.

Nasıl? 20-60 litre kapasiteliymiş.

https://www.izvar.com/tr/urun/cember-kapakli-sac-bidon

45_1.png

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri