Tost makinesi'nin sigortayı attırması? ( ama alt katta sigortayı attırmıyor )

Selamlar. 2 Katlı bir kurs okulunda. Tost makinesini alt attaki prize takınca sigorta atmıyor. Ama üst kattaki mutfaktaki prize takınca sigorta atıyor. Neden peki? Sonuçta prizler 16A klasik. Buna göre hesaplanıyor.

Neden tost makinası için üst kattaki prizde sigorta atıyor ama alt kattaki prizde sigorta atmıyor? Üstadlar cevaplayabilir mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
mutfaktan başka prize taksanız acaba ne olur, üst katta neler var, alt katta neler var yazarsanız, bu önemli sanırım

Daha önce de başka bir konuya yazmıştım. Elektrik sayaçları 10 yılda bir zorunlu değiştiriliyor. Sigortalar da aynı zamanda değiştirilmeli.
Hem kontaksal sorunların giderilmesi hem de yeni teknolojilere geçiş için iyi olur.

Üst kattaki sadece bir prize takınca sigortayı attırıyormuş. Diğerlerinde sıkıntı yok. Sadece o 1 priz attırıyor
Sigortaları yer değiştirip denemek lazım :)
Merak ettim şimdi gerçekten.

Sadece o prize takınca sigortayı attırıyormuş.
Daha önce de başka bir konuya yazmıştım. Elektrik sayaçları 10 yılda bir zorunlu değiştiriliyor. Sigortalar da aynı zamanda değiştirilmeli.
Hem kontaksal sorunların giderilmesi hem de yeni teknolojilere geçiş için iyi olur.

Sadece bir prizin attırmasının sebebi: 1 linyeye en fazla 5 priz deniyor. Bu sınır aşılmış olabilir mi ?

Üst kattaki sadece bir prize takınca sigortayı attırıyormuş. Diğerlerinde sıkıntı yok. Sadece o 1 priz attırıyor
Sadece o prize takınca sigortayı attırıyormuş.
Sadece bir prizin attırmasının sebebi: 1 linyeye en fazla 5 priz deniyor. Bu sınır aşılmış olabilir mi ?

1 - tüm cihazları devreden çıkarın sadece tost makinası çalıştırın ne olacak ? atacak mı ?
2 - prizde sorun var değişimi !!!!

Merhaba.Sigortamı,kaçak akım rölesimi net bir tespit yapmalıyız.16 Amperlik sigortayı tost makinasının açtırması zordur.

Atan sigortanın linyesi kontrol edilmelidir.
Kaç adet priz sortisi var.
16 amper den fazla akımı aynı anda çeken cihazlar varmı.
Tost makinası nın takılı olduğu priz incelendimi.
Gerekirse prizi değiştirin.

çok vakit geçmiş ama ben sana önerim sigortayı değiştir. Eger kalitesiz ve eski bir sigorta ise sigortanın akım duyarlılığı çok fazla değişiyor.Arkaşın önerisi çok doğru 10 yılda bir sigortalarında değişmesi lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri