topraklama ölçümü

cihazın arkasında resimli göstermesi lazım..

Neyi resimli göstermesi lazım?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ölçüm 001.jpg

ölçüm şekli kılavuzunda bu şekilde geçiyor.

iyi akşamlar tn_c tipi sistemde topraklama hesabı ve proje varsa paylaşabilirmisiniz

iyi akşamlar tn_c tipi sistemde topraklama hesabı ve proje varsa paylaşabilirmisiniz

aynı cihazdan bende aldım 0.03 ve 0.02 gibi değerler alıyorum çok düşük bunlar.. bu soruyu soran arkadaş acaba olayı çözdümü yardımcı olabilirmisiniz

aynı şekilde bende uyguladım ve ilk başta 0.32 ve 0.28 gibi bir deger ölçüm tekrar ölçüm yaptıgımda ise 0.05 ve 0.03 gibi degerler okudum hep sebebi ne olabilir
2. arkadaşlar şantiyede 3 tane demir kesme makinası var ve benden koruma topraklaması yapmamı istediler.makina gövdelerinden toprak barasına yeni bir hat mı çekmem mi gerekiyor yoksa kazık çakıp mı yapmam gerekiyor.

AYNI CİHAZDAN GEÇEN GÜN ÖLÇTÜM 400 OHM OLARAK GÖRDÜM DAHA SONRA TOPRAKLAMAYI GÜÇLENDİRDİM VE 50 OHM LARA DÜŞÜRDÜM. TSE DEN GELEN ARKADAŞLA HEMEN HEMEN AYNI ÖLÇÜMLERİ SAĞLADIM NASIL YAPTIN DERSENİZ E2 YE CUBUGUN 1 TANESİNİ ,, P2 YE DİĞER CUBUGU ,P1 VE E1 COM A DA ŞÖNT KABLODA VAR ZATEN TOPRAKLAMASINI OLCECEGİMİZ BARAYA BAĞLIYORUZ 2000 OHM KADEMESİNDE TEST E BASIYORUZ VE BİZE SONUCU GÖSTERİYOR KOLAY GELSİN

Birisi diyor P1 ile P2 i çubuğa. E1 i baraya.
Diğeri diyor E2 ile P2 i çubuğa E1 ile P1 i baraya.

Neden böylebi çelişki var?

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri