Topraklama Ölçüm Yapımı Hk.

Sn.instinct anlattığınız gibi bir engel çıktı mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yapsanızda kimsenin bir şey diyeceği yok ama iş ahlakı olarak dışardan birisinin yapması tabi ki daha düzenli bir eylem olur

aynı şey benimde başımda şu an ve geçenlerde bu konu ile ilgili bir konu açmıştım hatta. Bu topraklama ile ilgili ölçüm yapan cihazların ücretleri nasıl acaba bilen var mı ve kalibrasyon zamanında ödenen ücretler nasıl? zahmetli ve yüksek meblağlı bir iş ise hiç bulaşmayı düşünmüyorum yoksa ben yaparım hiç değilse şirkete bu yönden daha katkıda bulunurum sonuçta bu işi yapan mühendisler şirketten aylık ücret alıyor (bundan 4 5 sene önce imzalanmış sözleşmeyi gördüm aylık kdv hariç 380 lira alıyordu) şu anda aldığı ücreti bilmiyorum ben yapabileceksem eğer hem başka mühendise ihtiyaç duyulmaz hem de verilen paranın bir kısmı bana yansır inşallah :)

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,334
Son üye
caner3434
Geri