Tia Portal V11 pro yardımı

Arkadaşlar Tia Portal V11 pro yükledim,program sorunsuz çalışıyor fakat yaptığım yazılımı herhangi bir plc'ye bağlanmadan online olarak çalıştırmak istiyorum ama PG/PC ayarları yüzünde bir türlü online olamıyorum,Bu konu da bana yardımcı olur musunuz?

Tia portal V11'de cihaz bağlamdan nasıl online program kontrolü yapabilirim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;

projenizin s7 1200 plc ile hazırlandıgını varsayarak cevap veriyorum.

s7 1200 plc otomasyon projesini plc olmadan simule edemez online izleme yapamazsınız.(henuz)

Online olmak için mutlaka plc gerekmektedir.

fakat HMI ekran kısmını simule edebilirsiniz.

eger dogru anladıysam bu şekilde.

iyi çalışmalar.

cok zor fakat hmı calıstırısın bana göre s7 200 daha güzel

Biraz olsun doğru diyebiliriz teşekkürler.

Ben s7-1200 içinde olsa iyi olurdu tabiki ama S7-300 programladığımı varsayarsak yine online mod'a cihaz olmadan geçemezmiyim?

PG/PC ayarları ile ilgili verebileceğiniz tavsiyeleriniz var mı?

Yazdığım programın çalışıp çalışmadığını cihaz olmadan kontor etmek istiyorum...PLCsim diye birşey var ama onu da çalıştıramadım...

Lütfen Tia portal için yardım...

Biraz olsun doğru diyebiliriz teşekkürler.

Ben s7-1200 içinde olsa iyi olurdu tabiki ama S7-300 programladığımı varsayarsak yine online mod'a cihaz olmadan geçemezmiyim?

PG/PC ayarları ile ilgili verebileceğiniz tavsiyeleriniz var mı?

Yazdığım programın çalışıp çalışmadığını cihaz olmadan kontor etmek istiyorum...PLCsim diye birşey var ama onu da çalıştıramadım...

Lütfen Tia portal için yardım...
S7-300 ve S7-400 için PLCSIM ile simulasyon yapabilirsiniz. Kullanımının nasıl olduğunu bir arkadaşımız aşağıdaki bağlantıda çok güzel açıklamıştı:
https://www.kontrolkalemi.com/forum/siemens-plc-program-and-dokumanlar/58979-tia-portal-v11.html

arkadaş güzelce açıklamış ama ben onu yapamıyorum çünkü sanal olarak bağlanamıyorum PLC'ye , PG/PC ayarlarımı yapamadım IP ayarlarımda sorun var bu konuda bilgisi olan varmıdır?

Simülasyon yapmak için PG/PC interface ya da IP adresi ile bir işiniz yok sizin. Hardware Configurator altında siz CPU ve modüllerinizi ekleyin varsa bu kısımda profibus ve profinet vb. adreslerizi verin. Ardından derleyip kapatın bu kısmı. Sonra yazılımınızı yapın. Online>Simulation>Start kısmını kullanarak PLCSIM'i başlatın. Başladıktan sonra oluşturduğunuz projeyi PLCSIM içerisine download edin ve PLCSIM'i Run konumuna alın. Böylece simülasyonunuz başlayacaktır.

tia portal v11 de wincc sayfasında önceden hazırlanmış kontrol paneli ekleyebiliyormuyum , yoksa kendim mi oluşturmalıyım arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. Oturum paneli eklediğimde similasyonda kontrol ettiğimde üye girişi yaptığım halde her seferinde bu panelin herhangi bir kenarına tıklasam da tekrar üye girişi istiyor ve çok amatör görünüyor. Bu yüzden kütüphanesinde daha önceden hazırlanmış paneller wincc6.0 da falan kullanmadım ama olduğunu duydum. Ben mi bulamadım?

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,135
Son üye
bssjhe

Yeni konular

Geri