termik röle

Evet

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Termik nereye bağlı?

Dogru soru, ama; sıgorta cıkısı 42 amp. termık çıkışı 23 amp, ise motorun yıldız üçgen baglı oldugu belli. Resımde de, motorun 22 kw (44 amp) oldugu da belli.
Yıldız ucgen baglı motorda, 22 kw. motor normalde, 44X0.58 =26 amp. normaldır. Termık röle, eskımiş olabilir, dıger yedek motorun temik ölesi ile değiştirin kontrol edın. Daha sonrada, pompa , kaplın vs. ayarlarını kontrol ediniz.

Termik ayarınız doğru (24 Amper mertebesinde olmalı) yükseltmeyin.

Gerilimleri ve akımları takip edin.

Hidrofor durma kalkma basıncı kaç bar?

Aynı hıdrofor sıstemınde, diğer motopopmpa gurubu normal çalılşıyorsa, aynı hıdrofor basınc ölçer, preostat dan kumanda alıyordur, sorun başka yerde aranmalı bence.

Arkadaşlar neye göre 24 amper civarı akım normaldir diyorsunuz motor yıldız üçgen değil mi ve sürekli olarak da üçgen çalışmayacak mı 24 amper yıldızdaki akımı gözüküyor 41 amper ise üçgendeki ve tam yükteki akımı değilmi ? Kaçırdığım bir noktamı var?

Arkadaşlar neye göre 24 amper civarı akım normaldir diyorsunuz motor yıldız üçgen değil mi ve sürekli olarak da üçgen çalışmayacak mı 24 amper yıldızdaki akımı gözüküyor 41 amper ise üçgendeki ve tam yükteki akımı değilmi ? Kaçırdığım bir noktamı var?
Termiği ana kontaktör çıkışına bağlamış, yıldız üçgende genel uygulama böyledir.

Saygılar.....

Termiği ana kontaktör çıkışına bağlamış, yıldız üçgende genel uygulama böyledir.

Saygılar.....

Yıldız kontanktörü deseniz tamam diyecem de ana kontaktöre bağlanır genel uygulama böyledir kısmını anlamadım yani hiç bir zaman motor tam yüke binemez %63 güçte mi çalışır demek istiyorsunuz

RPlvQo.jpg

Haklısınız Akım 2 kola ayrıldığından termikten 41 amper geçmeyeceği için nominal akım 0,58 ile çarpılıp yada 1,73 katı küçük değere ayarlanmalı eğer termik hemen sigorta girişine konulmuş olsaydı nominal akım değerinde set edilmeliydi.

Güzel aciklamalariniz için teşekkürler .Ben termik röleyi değiştireyim diyorum veya m yıldız üçgen kontaktorlerinin kontakları ni kontrol ettim özellikle üçgen kontaktorunun kontaklari daha çok deforme olmuş.M kontaktoru daha az yıldızın kontakları hiç deforme olmamış gibi.Motor anlık 2 faza kalabilir mi bu yüzden akımlarını uzunca bir süre olctum akımlar normal seviyelerinde ama ilginç bir durum

Diğer pompalar ile çıkışı ortak mı bağlı? Yoksa genleşme tankları bağımsız mı? Eğer bağımsız ise motorların dur kalk sürelerini takip edin. Eğer çok sık dur kalk yapıyorsa genleşme tankına bakmak gerekir.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri