TERMAL KAMERA-PARATONER

jndl

Üye
ARKADAŞLAR 25MT LİK DİREĞE TERMAL KAMERA YERLEŞTİRECEĞİZ.BU KAMERAYI YILDIRIMA KARŞI NASIL KORUYACAĞIMIZI ÇÖZEMEDİK.ACABA AYNI DİREĞE HEM TERMAL KAMERA HEMDE PARATONER TAKABİLİR MİYİZ.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Paratöner koyabilirsiniz.Kameraya gelen kabloları korumak için de,yıldırımdan koruma modülleri koymanız
gerekir.

paratoner yıldırım çektiği zaman oluşan akımdan dolayı termal kamera zarar görmez mi, ?

Bahsettiğim koruyucuları kullandığınız takdirde,herhangibir zarar oluşmaz.Lutron,Phonix vs. firmaların-
dan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Esasen,paratöner yapılan tüm tesislerde, bu tip koruyucular kullanılmalıdır.

bahsettiğiniz koruma elemanlarını kullanacağız.ancak termal kamera üreticisi ile görüştük.onlar cevap veremediler.sonuçta yıldırım çektiği zaman oluşacak olan ısı,manyetik alan kameraya zarar vermeyecek mi??? birde direğimiz yüksek olduğu için risk daha da artıyor.yorumlarınızı bekliyorum.

Bu konuyu,kameracılar bilmeyebilir.Bahsettiğim uygulama yapılır ise,kameralar sorunsuz olarak çalışır.

Bende bu konuda ,fahri yetiş arkadaşımızın görüşünü destekliyorum.Zaten paratoner bulunması potansiyelin çok aşırı yükselmesine olanak vermeden boşaltılmasını sağlayacağından yıldırımın yıkıcı bir etkisi gözlenmeyecektir.kamera koaksiyel kablosuna ve besleme damarlarına uygun modüller takılmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri