Telefon santrali ile diafon

BuCiFe

Üye
Okul girişimizde bas-aç kapı kilidi var. Bazen zile basıldığında kapıya gitmek yerine güvenlik kamerasından görebildiğim kişiyle iletişim kurmak istiyorum ama amacım en az maliyete indirgemek. Öncelikli amacım telefon santralini kullanmak, diafon şebekesi kurmayacağım. Bunun için Basit diafon şubesini santrale bağlamayı düşündüm fakat bunlarda üzerindeki butona basılarak konuşuluyor. Butonu sürekli basıl tutsam telefondan gelen ses gitmez, gittiğinde de yankı yapar. Apartman girişlerindeki diafonlarda veya sabit telefonlar hoparlöre verildiğinde böyle olmuyor. Bunu mümkün kılan devreyi hiçbir yerde bulamadım. Bilen ya da yol gösterebilecek olan var mıdır acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Niye bir telefon koymuyorsun? Madem santral var, dahili hat gibi kullanılabilir?

tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat bana çok işlevsel olacakmış gibi gelmedi, zile basıldığında direkt konuşabilmek daha kullanışlı olur diye düşünerek projelendiriyorum. Olmazsa b planı 433 mhz ile bir tür telsiz iletişimi kurmak

tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat bana çok işlevsel olacakmış gibi gelmedi, zile basıldığında direkt konuşabilmek daha kullanışlı olur diye düşünerek projelendiriyorum. Olmazsa b planı 433 mhz ile bir tür telsiz iletişimi kurmak
Peki, kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri