Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Son mezun olan arkadaşlar da YÖK'teki denklik durumunu paylaşsalar çok rahatlayacağım.

Mezuniyet evrakları elimize daha yeni geçti, Pazartesi Ankara'da Yök'e elden teslim edeceğiz. Yani şuan için pek değişiklik yok..

MRjoker ben bu dönem gitmeyi düşünüyorum. Kaç dönemde bitirdiniz? İstanbul Ofisinden yeteri kadar bilgi alamadım. Derslerimi yolladım cevap vermediler. Kafamda birkaç soru var. Yardımcı olabilir misin?

Bu arada Elektrik & Elektronik Müh. bölümünün ismi ile alakalı olarak okuldan kesin bilgi alabilirseniz daha iyi olur. Biz geçen sene giderken bölümün ismi okulun ingilizce ve boşnakça sitesinde Microelectronics olarak değişmişti. Okulda Dekan, Rektör vs. ile konuştuğumuzda Bosna Hersek hükümetine başvurduklarını bölümün isminin tekrar Elektrik Elektronik Müh. olacağını söylemişlerdi. En son gelmeden önce rektörle konuştuğumuzda da öyle demişti. Yalnız hala sitede değişikli yok. Bizim mezuniyet belgelerimizde Elektrik Elektronik Müh. yazıyor ama yinede bilgi almanızı tavsiye ederim...

Ben makina müh. tercih edeceğim. Program sence nasıldı? Fazla beklentim yok. Derslerimi verip diploma almak için gidiyorum. Hazırlık atlama sınavına girdiniz mi? Sınav nasıldı?

MRjoker ben bu dönem gitmeyi düşünüyorum. Kaç dönemde bitirdiniz? İstanbul Ofisinden yeteri kadar bilgi alamadım. Derslerimi yolladım cevap vermediler. Kafamda birkaç soru var. Yardımcı olabilir misin?

Ben bir senede bitirdim. Hazırlığı ordaki sınava girerek atladım. Marmara Elektrik Öğretmenliğinden mezun olmuştum. Ordaki tüm TEF'liler hazırlık hariç bir sene okuyorlar. Maillere çok fazla cevap vermiyorlar, ikincisi şubede çalışanlarda genelde okuldan öğrenciler derslerinize bakıp kaç sene okuyacağınızı söylemeleri zor. Ancak ben TEF'liyim kaç sene okumam gerekiyor diye bilgi alabilirsiniz telefondan ama dediğim gibi bir değişiklik olmadıysa Tef mezunları bir senede... Hazırlıkta kaç kur alacağınıza, birde sınavları geçip geçemeyeceğinize bağlı olarak değişiyor...Başka soru varsa buradan veya özelden sorabilirsin

Ben makina müh. tercih edeceğim. Program sence nasıldı? Fazla beklentim yok. Derslerimi verip diploma almak için gidiyorum. Hazırlık atlama sınavına girdiniz mi? Sınav nasıldı?

Okulda Makina Müh. okuyanlar var ama bölüm var yok arası bir durumdaydı, yeni yeni kurmaya filan çalışıyorlardı. Okuyan arkadaşlara elektrikten ders verdikleri bile oluyordu. Kendi bölümüm olmadığı için tam olarak bilgim yok son durum hakkında. Atlama sınavı Toefl kadar zor bir sınav olmasada uğraştırıyor. Daha önce forumda paylaşıldı ama sınav dört bölümden oluşuyor. Reading-Writing-Listening-Speaking. Geçme notu 65. En çok puan kaybı Listening bölümünde oluyor. Bir sınıfta 15-20 öğrenci önüne bir televizyon koyuyorlar ve oradan dinleyerek soruları cevaplıyorsun. 2 kur bile atlayabilirsen senin avantajına olur, 2.dönem fakülte derslerine başlarsın..

Malesef özelden mesaj atamıyorum. Mehmet Can Hocaya mail at dediler. Mail attım cevap gelmedi, senin de söylediğin gibi. Özelden msn adresinden yardımcı olabilir misin?

Eski dönemde Makina mühendisliğinde tamamlama yapan arkadaşla görüştüm. Aynısını söylediler. Genelde elektronikten dersler aldık dediler. Bu dönem programda yenilik yapacaklarmış. Umarım hayırlısıyla YÖK'ten de denkliği alırsınız.

volkan hocam bu sat sınavına gırıp geçınce direk eğitime başlıyomuyuz yoksa yıne ingilizce eğitimi alıyomuyuz açıklarsanız çok sevinirim kafam çok karıştııı.. :(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri