Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Arkadaşlar bende otomotiv öğretmeniyim...Ordaki hocalarlada görüştüm.Henüz makina bölümü olmadığı için endüstri mühendisliğine tamamlayabiliyoruz.Oda 2.5 yıl gibi bir süre.Hazırlık hariç tabi ki...

İlerleyen zamanlarda açılabileceğini söylediler..Gelen maili aynen yazıyorum..

----------
Daha önce Makina eğitimi bölümü öğrencileri için hesaplamıştım. 5 dönem kadar daha okumak gerekiyordu. Benzer olan dersleri kabul ediyoruz ama o kadar çok ders çıkmıyor. Hazırlık okulu bu süreye dahil deildir.
--------

ben otomotiv öğretmeniyim makina mühendisliğide görünüyor ius sitesinde umutlanmıştım. gitmeyi istiyordum bosnaya ama hayal kırıklığı yaşadım.sadece elektirk öğrt. elektronik öğrt işine yarayan bir program belki makina mühendisliğide açılır yakında tamamlam programı olarak orada olan arkadaşların bilgisi varsa paylaşırsa sevinirim. diğer mühendislik programlarına çok fazla ders çıkar makina eğitimi mezunları için oda hiç hoş değil:))

ben otomotiv öğretmeniyim makina mühendisliğide görünüyor ius sitesinde umutlanmıştım. gitmeyi istiyordum bosnaya ama hayal kırıklığı yaşadım.sadece elektirk öğrt. elektronik öğrt işine yarayan bir program belki makina mühendisliğide açılır yakında tamamlam programı olarak orada olan arkadaşların bilgisi varsa paylaşırsa sevinirim. diğer mühendislik programlarına çok fazla ders çıkar makina eğitimi mezunları için oda hiç hoş değil:))

İlerleyen yıllarda açılma durumu olabilir diyorlar...Bir umut bekleyelim bakalım;)

arkadaşlar merhaba.
ben aranıza yeni katıldım. aynı dilden konuşan bir kitlenin arasına katılmak beni mutlu etti.
öncelikli olarak ben marmara tef elektrik 2000 mezunuyum. bosnadaki üniversitede halen okuyan arkadaşlar varsa. koşullar hakkında yardımcı olabilirler mi? önceki sayfalarda bazı bilgiler var. bu sene için öss yi kaçırdık. gerçekten öss gerekli mi? yardımlarınınz için şimdiden tşk.

Arkadaşlar,

Bu kadar uzağa gitmeye gerek var mı?

3795 sayılı anayasal hak kullanılarak özel üniversitelerden bir talepte bulundunuz mu? Denemeyi düşünün arkadaşlar!!!

Mesela Fatih Üniversitesi rektörlüğünü arayıp bir deneyin.

3795 sayılı kapsamda tamamlama programı açabilirler mi?

Fatih Üniversitesi rektörü Teknik Eğitim Fakültesi kökenli, durumu çok çok iyi biliyor.

Bilginiz olsun diye söylüyorum.

arkadaşlar merhaba.
ben aranıza yeni katıldım. aynı dilden konuşan bir kitlenin arasına katılmak beni mutlu etti.
öncelikli olarak ben marmara tef elektrik 2000 mezunuyum. bosnadaki üniversitede halen okuyan arkadaşlar varsa. koşullar hakkında yardımcı olabilirler mi? önceki sayfalarda bazı bilgiler var. bu sene için öss yi kaçırdık. gerçekten öss gerekli mi? yardımlarınınz için şimdiden tşk.

öss den barajı geçmek gerekli, barajı geçip yüksek puan alırsanız burslu kazanma şansınız da mevcut. öss girmezseniz SAT sınavı var. SAT sınavından 1000 ve üzeri almanız gerekli.

Arkadaşlar,

Bu kadar uzağa gitmeye gerek var mı?

3795 sayılı anayasal hak kullanılarak özel üniversitelerden bir talepte bulundunuz mu? Denemeyi düşünün arkadaşlar!!!

Mesela Fatih Üniversitesi rektörlüğünü arayıp bir deneyin.

3795 sayılı kapsamda tamamlama programı açabilirler mi?

Fatih Üniversitesi rektörü Teknik Eğitim Fakültesi kökenli, durumu çok çok iyi biliyor.

Bilginiz olsun diye söylüyorum.

geçen sene fatih üniversitesi ile direk irtibata geçen yakın arkdaşım müh. tamamlama derslerini verdiklerini fakat ünvan vermediklerini belirtti.

Artık üniversiteler "mühendislik fakültesini bitirmiştir" diploması vermektedir.
Türkiye'de mühendis ünvanı veren bir kurum yok, bir boşluk var.
Bu uygulama 3 yıldır devam ediyor.

Fark derslerini aldıktan sonra "3795'e göre fark derslerini vererek mühendislik fakültesini bitirmiştir" diploması verebilirler mi? onu sorgulamak lazım.

arkadaşlar herkese selam , tef otomotivden mezun olanlar makina mühendisliğine 1 senede tamamlama alamıyormu bir arkadaş 2 5 seneden bahsetmiş bu kesinmi son gelişme falan oldumu

arkadaşlar merhaba.. gazi üniversitesi tef makina eğitimi mezunuyum. baştan sona bütün konuşmalrı okudum ve saraybosna üniv. istanbul ofisiyle irtibata geçtim. makina mühendisliği tamamlama programının kapandığını söylediler fakat talep olursa açılabilir dediler. makina eğitimi bölümünden mezun olup eğer bosnaya gitmeyi düşünen arkadaşlar varsa dilekçe vererek açılabileceğinide söylediler. bosnaya gitmeyi ciddi şekilde düşünen arkadaşlar olursa dilekçeyi beraber vererek açtırabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri