TEF mezunları için MÜHENDİSLİK HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Güzel kardeşim devlete hakkını helal edersin etmezsin o sana kalmış bir olay ve uzun tartışmalara gerek duyan bir konu.
Ama tef mezunlarına karşı yaklaşımın kusura bakma çok "sığ" geldi. Türev integralin anasını alatıp demişsin yaa tef in derslerine ve konu ağırlıklarını incelersen "sığ" dememdeki sebebi anlayacağını düşünüyorum. Amacım polemik değil ama bir şeylere karşı çıkacağım diye diğer tarafı da gömmenin etik olmadığını düşünüyorum.

Değerli arkadaşlar,

Mühendislik tamamlama eğitiminin uzaktan eğitim modeliyle yapılması için, aşağıda verilen linkten dilekçeyi indirerek yazıcıdan çıktısını alınız. İlgili bölümü doldurduktan sonra da YÖK'e faxlayınız. YÖK'ün fax numarasını YÖK'ün web adresinden alabilirsiniz.

Aktif Reaktif Kombi Sayaçlar

Hemen çıktı alıp, doldurup fakslıyorum. Diğer arkadaşları da desteğe çağırıyorum.

Teknik Eğitim Vakfı Genel Başkanından Mühendis Odalarına cevap;

Tıklayınız

BEN DE BU DEVLETE HAKKIMI HELAL ETMEYECEĞİM

Çünkü: 11 yıl önce fakülte bitirdim ve teknik bir insanım (Çalıştığım kurumda ve diğer yerlerde mühendislere ders veriyorum)

Ama benim bir ünvanım yok. Güzel kardeşim biz sizinle (yani düzlise mezunları ile) aynı sayıda doğru cevap yaptığımız halde ( 28 şubatçılardan dolayı) Mühendislik proğramına katılamayan insanlarız. Siz (düz lise mezunları) bizim kadar doğru soru yapabilseydiniz tıp okuyabilirdiniz.

Lütfen ama lütfen eski yönetmelikleri uygulamaları bilmeden yazmayın.

Benim hakkımı 28 şubatçılar yemiştir.

Benim hakkımı verecekler.... Sen neyin peşindesin

Rahat ol mühendis kardeşim, BİZİM KAFAMIZ ÇALIŞMIYORSA İŞTEN ANLAMIYORSAK VE 3 DERSLE MÜHENDİS OLACAKSAK ZATEN AÇ KALACAĞIZ DEMEKTİR.

DEĞİL Mİ?

Mühendislik eğitiminin ilave dört dersten ibaret olduğunun düşünülmesi bizim nereye doğru baktığımızı ve ilerlediğimizi gösteriyor.Herşey ders değil;düşünme,eğilim,bakış açısı,çözüm yoluna gidiş şekli vs. eğitimini nasıl tamamlayacaklar ?Üstünlük meselesi değil konu ; bir mühendis olarak TEF okuyan arkadaşların başta pratik uygulama olmak üzere daha birçok konuda en az bizim kadar eğitimli ve bilgili olduğunu düşünüyorum fakat mühendis olmak başka eğitimci olmak başka bişey.Bizler de TEF mezunu arkadaşlar gibi eğitimci olabilme altyapısı konusunda eğitilmedik mesela???

Mühendislik eğitiminin ilave dört dersten ibaret olduğunun düşünülmesi bizim nereye doğru baktığımızı ve ilerlediğimizi gösteriyor.Herşey ders değil;düşünme,eğilim,bakış açısı,çözüm yoluna gidiş şekli vs. eğitimini nasıl tamamlayacaklar ?Üstünlük meselesi değil konu ; bir mühendis olarak TEF okuyan arkadaşların başta pratik uygulama olmak üzere daha birçok konuda en az bizim kadar eğitimli ve bilgili olduğunu düşünüyorum fakat mühendis olmak başka eğitimci olmak başka bişey.Bizler de TEF mezunu arkadaşlar gibi eğitimci olabilme altyapısı konusunda eğitilmedik mesela???

Ancak gereken dersleri aldiginda ogretmen olabiliyorsunuz.

Bi de artik bi gidin ya.bu ne kuyruk acisi bu ne eziklik arkadas.Boyle bos ve tabansiz laflarla kendinizi komik duruma hatta ACINACAK duruma dusurmeyin.Yeter artik bu bos muhabbetler.

Sen en iyisi bu konu ile alakali forumda bir kac baslik oku,sonra tekrar oku,sonra tekrar tekrar bi daha oku(artik kafanizin basmdigini dusunuyorum cunku) belki kucuk bir ihtimal surec hakkinda bilgiye sahip olabilirsin.

Sanki anaokulu ogretmenine muhendislik hakki verildi hayret yani...

Sanki bu sinav ilk defa yapildi cidden hayret...

Türev İntegrali bahane eden, sadece mühendislik fakültesinde türev integral görüldüğünü, yırtındığını düşünüyorsan senden mühendis falan olmaz. TEF mezunu arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Saygılar...

Son düzenleme:
Zamanında Mühendisleri öğretmen olarak atamadılar mı? Niye kimsenin bu konuda sesi çıkmıyor? Özellikle mühendisler odasının :)

O zaman onlara hak tanınmıştı, şimdi de bize tanınıyor. Kimse kusura bakmayacak.

Sanki memlekitimizde mühendislik yapılıyormuş gibi de hava atmayı bıraksınlar. Üretim mi var memlekette yahu :) Herkes herkesi biliyor. Daha avometre kullanmayı bilmeyen onlarca mezun mühendisler var. Onu bırakın röle nedir onu bile bilmiyorlar. Ama bu da bu arkadaşlarımızın suçu değildir. Onları seviyor ve sayıyoruz.

Haa şu da bir gerçek. Fark derslerini verdiklerinde benim mühendis arkadaşlar kadar sayısal bilgim olacak mı? Zannetmem, olmayacak. Bizimde bir çok eksik yönümüz kalacak.

Her yere Teknik Eğitim Fakültesi açtık. Mezunları öğretmen olarak atamıyoruz. Şimdi ne olacak? S.ÇTIK. Birde S.VIYALIM dediler ve öylede yaptılar.

Sonuç: Hem mühendislere bir kazık, hemde TEF mezunlarına daha iyi bir kazık attılar. Bu yüzden birbirimizi kırmanın bir gereği yok bence.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri