TD 200'de sıcaklık değerini gösterme

Merhaba arkadaşlar
Sıcaklığı TD200 de nasıl derece olarak gösterebilirim yardımcı olurmusunuz.örneğin 100 derecede 27000 vermesi gerekirse ben bu 27000i nasıl dereceye çevireceğim bir örnekle anlatırmısınız.yardım ederseniz sevinirim.iyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
100 'C de 27000 Sayısı geliyorsa PLC den 0-27000 arasındaki tüm değerleri 0-100 ' e çevirmen gerek.Bu işlem basit bir Oran-Orantı problemi çözümü gibi düşün.100 birimlik bir çizgiyi 27000 parçaya bölüceksin her bir birimine kaç parça gelir onu hesap ediceksin.PLC içersinde yapıcaksın bu işlemi...

[(Analog kanaldan Okunan Deger) / 27000]x 100 [C]=Aktuel Değer [C]

Son düzenleme:
Verilen formül doğru, ama bir küçük hatırlatma yapmakta fayda var: Ölçülen analog değeri önce reel sayıya çevirin ve bölme işlemini reel sayı cinsinden yapın. Yoksa tüm hassasiyet kaybolur (Ya 0, ya 100 sonucunu elde edersiniz).

İkinci bir tüyo :) 100 yerine 10 ile çarparsanız ve TD200'de noktadan sonra 1 hane seçerseniz gösterdiğiniz sıcaklığın çözünürlüğü 0.1 derece olur (34.5 gibi)

arkadaşlar yardımlşarınız için teşekkür ederim yalnız analog kanal değeridediğiniz değer nedir.onu anlamadım.

Sıcaklık değerini okumuşsunuz da "ölçeklendirme" sorununuz var diye anlayıp ona göre cevaplandırdık. Anlaşılan daha okunan bir değer yok. Siz elinizdeki donanımı söylerseniz daha net cevap veririz. Hangi S7-200 modülleri var elinizde? Nereye ne bağladınız? Termokupl, Pt100? Kartların sipariş numaralarını yazarsanız daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri