sekomer

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Fabrikamızda çok fazla 3-telli PT100 kullanmaktayız. Bunları transmitter ile dönüştürüp kullanıyoruz. Hepsi daldırma tip ve kılıflıdır. Sorum şu bizim PT100 lerimiz çok çabuk bozuluyor. Bozulma dediğim 50 derece ölçerken bir anda 200 derece ölçüm gösteriyor ve salınım yapmaya başlıyor ama sistem o sıcaklıkta değil ve öyle aniden çok fazla ısı yükselmeside olamaz. Kullandığımız PT100 ler Elimko ve Siemens dir.

Bize bu konuda yardımcı olur musunuz. Ne gibi önlemler alarak PT100 lerimizin korunmasını sağlayabiliriz. Engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Bununla ilgi Metronik firmasıyla görüşün çözeriz derse numune versin deneyin. aslında Elimko da güzel firma.

bu arıza ile karşılasmıştım, ***@*** adresim uzerinden bana ulaşabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
pt100 ler o kadar çabuk bozulan narin elemanlar değildir ben 20 yıldır aynı yerde çalışıyorum bir çok konumda elimko kullanıyoruz işletme olsun labaratuvar olsun tabii baska markalarda var ama öyle gözle görülür bir pt100 arızası yaşamıyoruz belki şletmede 500 tane pt100 rahat vardır siz pt100 leri kullandığınız ortam asitli mi acaba ortama göre malzeme kullanırsanız belki sorunlar azalır...

Ordel firması ile görüşün
Biz hep onlardan alıyoruz
Qayet kaliteli mal uretiyorlar

silent59 beyin dediği doğru, bizim makinelerde de yaklaşık 500 civarı var, 220-280 aralığında kullanıyoruz. fiziksel müdahale yoksa (basıçtan ezilme, normal ezilme, kablosunun koparılması vb) kolay kolay bozulmuyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri