Tb6560 x ekseni entegresi patladı

Sorunu hallettim. Entegre buldum. İhtiyacı olan olursa yönlendirebilirim. Özelden Mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Burdan paylassan daha yararli olmazmi. Uye olmayanlarda takip ediyor bu forumu...

Ticari reklam olur diye paylaşmadım. GittiGidiyor sitesinden buldum

Hadi geçmiş olsun. Entegreyi bulduğunuza sevindim, entegreyi patlatan sebepler kartta enerji varken step motor bağlantı klemenslerini karttan ayırmak olarak düşünüyorum, bir de bir an önce kartı ve step motorları deneyelim derken step motor kablolarında izalosyonsuz yerler kalıyor ve bunlar kısa devre olup entegreyi patlatabiliyorlar.

Hadi geçmiş olsun. Entegreyi bulduğunuza sevindim, entegreyi patlatan sebepler kartta enerji varken step motor bağlantı klemenslerini karttan ayırmak olarak düşünüyorum, bir de bir an önce kartı ve step motorları deneyelim derken step motor kablolarında izalosyonsuz yerler kalıyor ve bunlar kısa devre olup entegreyi patlatabiliyorlar.

Teşekkür ederim. Dün akşam entegreyi değiştirdik kart çalışıyor. Her işlemi kartı kapatıp yapıyorum karta zarar gelmesin diye. Sanırım patlamasının sebebi aşırı ısınma. üzerindeki soğutucuyu sökünce fark ettik ki termal macun özelliğini kaybetmiş. Hemen elektronikçiden alıp, bolca sürerek soğutucuyu taktık.

benimde aynı şekilde z-x yandı. sağlam makinanin mach3 içinden motor ve enable sayfasındaki ayarlarla oynarken yandı sanırım pnp -npn çevirerek yanmaya sebep oluyor bende tb6560 arıyorum ekonomik olması önemli 28.70tl istiyorlar 3 akis boardlar 115--130 tl

Sürücülerdeki regülatörler aşırı ısınıyor. Ben de elimdeki sürücüyü yakmak üzereydim. Vantilatörü dayayınca soğudu. Galiba fansız çalıştırmamak lazım bunları.

Sürücülerdeki regülatörler aşırı ısınıyor. Ben de elimdeki sürücüyü yakmak üzereydim. Vantilatörü dayayınca soğudu. Galiba fansız çalıştırmamak lazım bunları.

Bizimki ısıdan değil durduk yerde patlamıştı

- - - Updated - - -

Bizimki ısıdan değil durduk yerde patlamıştı

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri