Tb6560 3 eksen

Arkadaslar xp kurdum motororlari calistirmayi basardim yanliz motorlar cok cok otuyor igiliyor donmesi durduktan sonra bile igilti geliyor bir ayar varmi bu konuda

Win7 ile devam et !
XP den uzak dur.
Win7 yi yeniden kur ultimate olsun.
Sonra başka şeyler kurmadan sağını solunu kurcalamadan , dene, sonra kullanılmayan servisleri kapatırsın , en başta dizin oluşturmayı , bu pc nin kaynaklarını ekonomik kulanım içindir.
Pc güçlü ise korkma.
Mach3 başlığında anlatılanlar nette bulabileceklerinin en iyileridir.
Mecbur değilsen makineyi çalıştıracağın pc de başka şeyler olmasın internet bile olmasın , güncellemeye bile gerek yok.
Dandik bir şey bile olabilir.
P4 ve 2 gHz den yukarı olsun yeter.
Pc tarafı bu kadar.
Gerisi kartına motorlara ve güç kaynağına kalmış ki onlarda dediğim yerlerde anlatıldı.

Sn hasanjack504, sadece çalıştırmaya odaklanma hangi ayarın ne için olduğunu da anlamaya çalış, adım adım git ve forumda çok detaylı anlatımlar var. Balık isteme, balık tutmaya odaklan.

Sn hasanjack504, sadece çalıştırmaya odaklanma hangi ayarın ne için olduğunu da anlamaya çalış, adım adım git ve forumda çok detaylı anlatımlar var. Balık isteme, balık tutmaya odaklan.
dogru söylüyorsun abi biraz aceleci davranıyorum kusuruma bakmayın

Bütün fiziksel bağlantılar doğru olsa bile yazılım ayarları çok önemli mach3 program ayarları ile ilgili formu tara ondan sonra sor, nerede hata veya eksik var ona göre ilerle.

g code yi yüklemeden önce reset butonuna bastıgımda motorlar da igileme oluyor normalmidir abiler korkuyorum birşey olur diye

Doğrudur. Motor turning ayarlarina bir bak

halletim ustalar hepinize çok teşekkürler

yalnız motorlar dönmüyorken ses çıkartıyorlar dönerken ses yok ama dönmüyorken igiliyor normalmidir bu durum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,452
Kullanıcılar
450,392
Son üye
slayersdu

Yeni konular

Geri