Tasarruf

muheng

Üye
Merhaba arkadaşlar çalıştığım şirkette enerji tasarrufu üzerine bir çalışma yapıyorum. Birkaç sorum var. Bilen arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.

• Bahçe aydınlatmasında 150W, 14000 Lm metal halide lambalar kullanılıyor. Bunlar yerine ne kullanabilirim.
  • Floresan lambalar ve diğer ampuller yerine led kaynaklar kullanmak istiyorum fakat mevcut lambaların lümen değerlerini bilmeme karşın led lambalarınkini 6m de lux değeri olarak bulabiliyorum. Birbirine nasıl çevirme yapabiliriz?
  • Led lambalar kullanmak hakkında ne düşünüyorsunuz

• Deşarj lambalar metal halide lambalar ve led lambaları karşılaştırsanız neler söylemek istersiniz
Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım bende senin gibi arayış içerisindeyim şuana kadar metalhalide nin alternatifini bulamadım

led aydınlatma hoş ancak;
led ile alakalı ciddi çalışan bir firma yada kişi bulamadım göremedim piyasada olan bazıları ise merdiven altı üretim yaptığından güven vermiyor
bir çok kişi projektör lambaların içerisini boşaltarak mika yada cam üzerine uzakdoğu ürünü olan ledleri lehimleyerek birşeyler yaptığını yada yapacağını iddia etsede çok şüpheler ve tasarruf edeyim derken ciddi israflarla karşılaşmaktadır

bekliyoruz osram yada pihilips led aydınlatmanın üretimini.

ah bu ledler ah :D bozdu aga bizi bozdu :D

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri