Tanklarda seviye ölçen sensör

arkadaşim bır tank için 3 tane sensör lazım bir tanesini tankın en altına(düşük seviye) bir tanesini ortaya(orta seviye) ve bir tanesinide agzına duru koy(yüksek seviye) bunları panoda ledlerle istediğin renkte göster. sensörler samandıra kısmı tankın içinde olsun tankın yanında elektrık baglantısıda tankın dısında olacak sekılde yapabılırsın gayat maliyetsiz olur. bnce....

söylemiş olduğunuz fikri bende düşündüm ama benim amacım tanktaki tam seviyeyi ölçmek atıyorum 5m sıvı var hacim ve kütle hesabından içerisindeki miktarı bilmem gerekiyor.

söylediğinde ortalama bişeyler buluna biliyor şuan zaten lazer metre ile tahmini bir ölçüm yapılabiliyor.

söylemiş olduğunuz fikri bende düşündüm ama benim amacım tanktaki tam seviyeyi ölçmek atıyorum 5m sıvı var hacim ve kütle hesabından içerisindeki miktarı bilmem gerekiyor.

söylediğinde ortalama bişeyler buluna biliyor şuan zaten lazer metre ile tahmini bir ölçüm yapılabiliyor.
senin dediğin gibi de tankın içine kızıl ötesi işin yayan bir sensör ve tankın hacmini gösteren dijital ekran ekranda cm Yada mm cinsinden gösterir.

Tankin dibine basinc sensoru yerlestirerek seviye olcumu tam olarak yapilabilirdiye bi fikir geldi aklima
Plc kullanmak istemiyorum denmis ama fikrimi paylasmak istedim basit bir arduino+lcd kullanisli olur gibi
Tank bosaltimi alttan yapiliyorsa bosaltim yolundaki boruya takilabilir sensor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,327
Son üye
4gokhan27
Geri