Taş motorunun yönü

Merhaba. Hayır rulmanla ilgili değildir. Sözünü ettiğiniz parça ortası delik, ince, yuvarlak saç şeklindeyse rondela (pul) dur. Görevi sağ ve soldaki taşlama tekerlerini somunlarıyla sıkarken, taş tekerle arasına konan ve ortası delik karton parçalarıyla bu somun arasında, taşlama tekerine zarar vermeden güvenli sıkmayı (Birinin sağ tarafa sıkılırken diğerinin sola doğru somunları sıkılıyor, belki fark etmişsinizdir.) sağlamaktadır. Bu taşlama tekerlerini çıkarıp tekrar sıktığım (Tezgahtan kazara yere düşürünce oluşan dinamik balanssızlığını önlemek için çıkarıp tekrar, rondela-somunla ters yönlerinden de sıkmıştım) için, sanırım bunlardan düşen pullarından biri olmalıdır. Kolay gelsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba. Hayır rulmanla ilgili değildir. Sözünü ettiğiniz parça ortası delik, ince, yuvarlak saç şeklindeyse rondela (pul) dur. Görevi sağ ve soldaki taşlama tekerlerini somunlarıyla sıkarken, taş tekerle arasına konan ve ortası delik karton parçalarıyla bu somun arasında, taşlama tekerine zarar vermeden güvenli sıkmayı (Birinin sağ tarafa sıkılırken diğerinin sola doğru somunları sıkılıyor, belki fark etmişsinizdir.) sağlamaktadır. Bu taşlama tekerlerini çıkarıp tekrar sıktığım (Tezgahtan kazara yere düşürünce oluşan dinamik balanssızlığını önlemek için çıkarıp tekrar, rondela-somunla ters yönlerinden de sıkmıştım) için, sanırım bunlardan düşen pullarından biri olmalıdır. Kolay gelsin.
Aynen öyle saç bir pul gibiydi. Sanki rotora Elektriklenme ile yapışmış gibi duruyordu. Çapı da yaklasık 5 mm idi. Ama nereden düstügünü görmedim. Akşam tahminen düştüğü yerin fotosunu yollarım olmadı. Teşekkür ederim.

Motorun bir tarafını bıçak bilemede diğer tarafını tornada kullanmaya karar verdim. Bu nedenle ilk momemnti kendim verecem. İlginiz ve yardımlarınız icin teşekkür ederim arkadaşlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri