Beko d 5102 b ısıtmıyor/sola dönmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba.

- Test moduna girebiliyorum. suları alıyor ama sonra resistans aşamasında galiba ilerlemiyor.
- Durulama moduna aldığımda suyu alıyor döndürüyor ve ilerliyor.
- Sıkma moduna aldığımda dönmeden bitiriyor.
- Herhangi bir sıcaklık moda aldığımda yıkama başlıyor su alıyor ama hep tep yöne döönüyor. O dönme bitince, normalde çıt sesi gelip diğer tarafa dönmesi lazımdı 3-4 saniye ama o çıt sesi gelip bir şey yapmıyor ve dakikalarca bekliyor. Sonra yine dönüyor aynı yöne. Ve 10 dakika aşmasına rağmen ısınmıyor su. Ve bazen başla tuşuna basınca duraklamıyor. Algılamıyor

Tamirci geldi saatlerce uğraştı. Hatayı tam anlayamadım çözmeye çalıştı biraz. Ben de ısıtmıyore deyince rezsistans sandı , değiştirdi ve kömürleri de ama düzelmedi tabi. Üsttekilerin hiçbiri değişmedi.

Bu arada önce sola sonra sağa mı dönüyordu normalde bilmiyorum. gelen tamirci öyle söyleid. Yarın devam edecekmiş gelip. Belki boşu boşluna resistans ve kömür değişti

Motora dokunmadı.

- şu an 90 derece pamukluya verdiğim halde neden ısınmaz, tek yöne dönmesiyle ne ilgisi olabilir? ilk 9 tur sağ sonra sol gibi bir şey mi vardı yoksa 1 sağ 1 sol mu dönüyor beko?
- sıkmada dönmesi gerekmez mi, o da dönmüyor? suyu atıp bitiiriyor bekkleyip

Merhaba.

- Test moduna girebiliyorum. suları alıyor ama sonra resistans aşamasında galiba ilerlemiyor.
- Durulama moduna aldığımda suyu alıyor döndürüyor ve ilerliyor.
- Sıkma moduna aldığımda dönmeden bitiriyor.
- Herhangi bir sıcaklık moda aldığımda yıkama başlıyor su alıyor ama hep tep yöne döönüyor. O dönme bitince, normalde çıt sesi gelip diğer tarafa dönmesi lazımdı 3-4 saniye ama o çıt sesi gelip bir şey yapmıyor ve dakikalarca bekliyor. Sonra yine dönüyor aynı yöne. Ve 10 dakika aşmasına rağmen ısınmıyor su. Ve bazen başla tuşuna basınca duraklamıyor. Algılamıyor

Tamirci geldi saatlerce uğraştı. Hatayı tam anlayamadım çözmeye çalıştı biraz. Ben de ısıtmıyore deyince rezsistans sandı , değiştirdi ve kömürleri de ama düzelmedi tabi. Üsttekilerin hiçbiri değişmedi.

Bu arada önce sola sonra sağa mı dönüyordu normalde bilmiyorum. gelen tamirci öyle söyleid. Yarın devam edecekmiş gelip. Belki boşu boşluna resistans ve kömür değişti

Motora dokunmadı.

- şu an 90 derece pamukluya verdiğim halde neden ısınmaz, tek yöne dönmesiyle ne ilgisi olabilir? ilk 9 tur sağ sonra sol gibi bir şey mi vardı yoksa 1 sağ 1 sol mu dönüyor beko?
- sıkmada dönmesi gerekmez mi, o da dönmüyor? suyu atıp bitiiriyor bekkleyip
Elektronik kart role arızası olabilir.

suyunu alıp yıkama işlemi başladıktan 8dk sonra ısıtma başlar
teşekkürler. Suyu alıyor, dönmeye başlıyor. bir tarafa dönüyor duruyor. sonra sanırım diğer tarafa dönmeis lazım ama dönmüyor. Sonra 2-3 dakika bekleyip tekrar diğer tarafa dönüyor. Ama ısıtma gerçekleşmedi. Kartta hata olduğundna dolayı bir tarafa dönmüyor ama ısıtmama sebebi ne olabilir sizce.

Bu modelin kartı arkada mı yoksa üstte mi bilgisi olan var mı
buraya göre üstte ama başka model bu.

forumda da arattım soran olmuış ama foto yok veya tarif yok. Motora bağlı da bir kart var ama o değildir sanırım

Ön panelde, butonların arkasındaki yer mi yoksa? yani bunu söküp götüreyim diyorum bir tamirciye. haleder 2 dakikada.

veya motorunda kart var mıdır göremedm ama veya burdaki siyah parça olamaz mı

bir yere sordum 400 700 arası dedi. bu kadar normal mi

1695370495705.png

Son düzenleme:
Bu modelin kartı arkada mı yoksa üstte mi bilgisi olan var mı
buraya göre üstte ama başka model bu.

forumda da arattım soran olmuış ama foto yok veya tarif yok. Motora bağlı da bir kart var ama o değildir sanırım

Ön panelde, butonların arkasındaki yer mi yoksa? yani bunu söküp götüreyim diyorum bir tamirciye. haleder 2 dakikada.

veya motorunda kart var mıdır göremedm ama veya burdaki siyah parça olamaz mı

bir yere sordum 400 700 arası dedi. bu kadar normal mi

Ekli dosyayı görüntüle 101410
bana ulaş tarif edeyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri