Sudan Enerji

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar bu sistem mademki çalışıyor giderleri de zazaitım daha verili hale getirilir sanırım sonuçta suda enerji yani petrolden iyi.saygılarımla

bunu daha önce bende kendim yaparak aracıma takdım gayet güzel bir yanma oluştu motor 1300cc olmasına rağmen 1500-1600 cc motormuş gibi çalışıyordu yakıtta (lpg) tasarruf oldu şimdi ise daha büyük olarak yapmaya çalışıyorum üretimi belirleyen faktörler elektrolit olarak seçilen sıvı voltaj amper yüzey alana düşen gerilim vs vs elinde imkanı olan arkadaşlara tavsi ederim sadece arabalarda tasrruf olarak değil örneğin evinizde ısınma gibide düşünebilirdiniz benim şimdiki yapmaya çalıştığım şey hho drycell olarak tabir edilen sistem 24-30 plakadan oluşan soğutmalı gaz ve akım kesicili yüksek sıcaklıkta (80 c-90 c) otomatik olarak üretimi kesen ve aracın motor devri ile orantılı bir şekilde anlık üretimi değişrtirebilen bir sistem önceki yaptığım derme çatma bir şeydi ve verimi güzeldi şimdiki ise daha verimli olabileceğine inanıyorum isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim elektronikcilere yabancı olmayan pwm ile sistem daha kararlı olabiliyor gövde maliyeti 200-250 tl gibi tutuyor (solid polikarbon veya tavsiye etmemekle beraber pleksiglas,ss304-316,civata ve somunlar,contalık uygun malzeme)

arkadaşlar aklıma şöyle bi fikir geldi madem altenatörün ürettiği akım motoru çalıştıracak kadar hidrojen üretmeye yetmiyor o zaman bizde arabanın üst yüzeylerine güneş panelleri yapsak buradan aldığımız akım ve alternatörün ürettiği akım birlikte voltran oluştursa :) saka bi yana yetmezmi acaba ...

bunu daha önce bende kendim yaparak aracıma takdım gayet güzel bir yanma oluştu motor 1300cc olmasına rağmen 1500-1600 cc motormuş gibi çalışıyordu yakıtta (lpg) tasarruf oldu şimdi ise daha büyük olarak yapmaya çalışıyorum üretimi belirleyen faktörler elektrolit olarak seçilen sıvı voltaj amper yüzey alana düşen gerilim vs vs elinde imkanı olan arkadaşlara tavsi ederim sadece arabalarda tasrruf olarak değil örneğin evinizde ısınma gibide düşünebilirdiniz benim şimdiki yapmaya çalıştığım şey hho drycell olarak tabir edilen sistem 24-30 plakadan oluşan soğutmalı gaz ve akım kesicili yüksek sıcaklıkta (80 c-90 c) otomatik olarak üretimi kesen ve aracın motor devri ile orantılı bir şekilde anlık üretimi değişrtirebilen bir sistem önceki yaptığım derme çatma bir şeydi ve verimi güzeldi şimdiki ise daha verimli olabileceğine inanıyorum isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim elektronikcilere yabancı olmayan pwm ile sistem daha kararlı olabiliyor gövde maliyeti 200-250 tl gibi tutuyor (solid polikarbon veya tavsiye etmemekle beraber pleksiglas,ss304-316,civata ve somunlar,contalık uygun malzeme)

Peki sadece hidrojenle çalıştıramıyormusunuz ben denemedim ama gerçektende alternatörün ürettiği akım arabayı çalıştıracak hidrojeni üretmeye yetmiyormu saygılar.......

Merhabalar
İş bu kadar basit olsaydı Petrol yerine su ayırışımı kullanılırdı diye düşünüyorum.

Merhabalar
İş bu kadar basit olsaydı Petrol yerine su ayırışımı kullanılırdı diye düşünüyorum.

Mantıken doğru düşünüyorsunuz her normal insan gibi ama dünyamız ve onu yönetenler normal düşünmüyorlar
,, onlar ceplerini düşünüyor önce petrol satılıp bitecek petrolden elde edilebilecek maksimum kar elde edilip insanlar sonunadek sömürülüp daha sonra hidrojen, manyetizma güneş, rüzgar vs. enerji kaynakları teklellerden satılmaya başlanacak.

kapitalist dünyanın mantığı budur yakında su güneş rüzgar gibi enerjileride öyle beleş ucuza kullandırmaz bunlar onlarıda vergi ve haraçlarıyla yine petrol fiyatına satarlar ,

Kişisel olarak üretmek isteyen az sayıdaki insanlarımızıda ya bastırır sustururlar , ya izin vermez yasaklarlar, yada çokta mucittinlik yaparsa sömürü düzenlerine taş koydukları için bu insanları ortadan kaldırırlar örnekleri onlarca kez gördük

Oyüzdendir kiiiii bu tür buluşlar yapan insanlar genellikle buluşları ortaya çıkarmazlar kendi çaplarında kullanırlar bunlar birinci grup mucitlerdir 2. grup mucitler bulduklarını haykırırlar cümle aleme genellikle fazla yaşamazlar 3. grupta mucitlerde kapitalist patronlarla anlaşıp onların emri altına girerler(bunlar onursuz olanlardır)
Bilmiyorum belkide ben çok hayalciyim.....

arkadaşlarımın çoğunun dediği gibi elektroliz için verilen elektrik güçü aldığımız güçten daha az mesela ısı kaybı bile oluyor ben bu işle küçüklüğümden beri uğraşıyorum mesela küçükken iki iletkenden bir balon veya bir depoya gazı depolamak istediğimde günler alabiliyor ve suda eletroliz yaptığınız metal özel olacak paslanma aşınmaya maruz kalıp parçalanıyor metaler bu yüzden en son aleminyum çok süper oldu kusma ve erime yapsada suda diğerlerine göre daha uzun süreli ve parçalanmıyor şimdi kendi biraz geliştirdiğim şekilde suyu oksijen ve hidrojene ayırmada günler kadar beklememe gerek kalmıyor bir 15 dakikada bir balonu şişirebiliyorum ancak verilen anerjide büyümekte ben istediğime ulaştım şu an yapılı şekilde duruyor mağzemem ançak son ulaşmak istediğim noktadan sonra uğraşmak istemedim bir daha nede olsa verdiğiniz enerji aldığınızdan büyük sayılır saten bende zevk için yapmıştım ilkokukldan bu yana baya bi ilerleme olmuştu tabiki (haaa aldığımız hidrojenin değerlendirilmesinede bağlı tabiki aldığımız enerjinin verimi mesela motorlarda sürtünme ve ısı kayıplarının en minumuma düşmesi sanırım iş görebilir bir araba çalıştıracaktım bu şekilde su verip ançak bu tür araç motorlarıda hidrojenle çalışanı tasarlanmış olması lazım o yüzden hiç girişimde bulunmadım bu sırada saten benim ayrıştırma sistemim 12 volt ile tasarlardım olurya araçta kullanırsam diye ançak çok hızlı bir sürede ayrtıştırmak istediğinizde mesela bende 6 veya 10 amperi görüyor yaptığım küçük bi tank bu sizin isteğinize bağlı birde uğraşanlar için diyorum sıvıyla uğraştığınızdan şeçtiğiniz eletroliz kabıda elektriğe karşı bir iletimi olmaması lazım ben çam kullanıyorum sağlam bir plastikte kullanılabilinir birde su saf su olmaması lazım neden derseniz eletroliz için su elektriği iletmesi gerekir suyun iyotlu olması işinizi dahada hızlandırır mesela sitemi geliştirmeden öncer ben iki iletkenle yaptığımda bu işi ben suyun içine iyotunu yani iletkenliğini arttırmak için tuz atmaktaydım

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri