Strain gage hk.da

Merhaba arkadaslar.Elimde resimdeki gorulen strain gage sensorler var.Uygulama yapacağım ancak kablolama konusunda datasheetinde bilgi bulamadim.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Hangi uclar besleme hangi uclar mV çıkışı olabilir?

Ekli dosyalar

merhaba.bugün yaptık direnç ölçümünü de aldık.4 telli olmasının sebebi daha hassas ölçümlerde kullanılması içinmiş .yani her halde iki tele indirgeniyor sanırım.Biz üstten görünüşe göre sağdaki iki kılı bir, soldaki iki kıldan da sadece birini alarak kablo bağladık ve direncini ölçtük 350 ohmu verdi.

Ekli dosyalar

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Merhabalar,

Gerinim pulu diye de bilinen strain gage hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir başlık hazırlamak için uzun zaman bir kıvılcım bekledim, bugüne nasipmiş. :) Toplamda 100 civarında uygulamam olmuştur. Türkçe web sitelerinde çok yanlış anlatılıyor veya biliniyor. Strain gage şartlandıran kart da tasarlamış birisi olarak güzel bir doküman hazırlayıp en kısa zamanda paylaşacağım. Bu süre zarfında acil olarak bilgi sahibi olmak istediğiniz veya takıldığınız noktalarda seve seve yardımcı olurum.

İyi çalışmalar,

çok sevirim etuzuner. merakla bekliyorum. bende uygulama yaptıkça burada paylaşırım