stop butonu ile motora start verme

canj23

Üye
1.Starta basıldığında 1. motor, 15 sn. sonra 2. motor çalışacak. Stoba basıldığında 3. motor çalışacak.20
sn. sonra 3. motor kendiliğinden duracak. Sistem tekrar başlama durumuna gelecek. gerekli kumanda devresini çiziniz...
sımdıden tsk. um arkadaslar...

stop a basıldığında 1. ve 2. motor duracak sanırım

arkadaşım biz bu sorunun cevabını biliyoruzda sen bir bilmecem var diye başlamışsın hiç yapamadın mı nerede takıldın söylersen yardımcı olmaya çalışalım.

stopu çift yollu buton kullan

arkadaşım bu biraz karısık bir durum kafanı yorman lazım stopa bastığında bazı kontöklerinin enerjisini kesecek fakat motor çalısacak ama kontaktörün kontakları bir yerlere konulcak uuğrassan olur benim vaktim yok inan.

çift kontak stop butonu kullanırsan çözüme ulaşırsın

bu soru kaç puanlık acaba:confused:
liseyi 1991 yılında bitirdim,sınavları özlemişim:D

hadi yapın bakalım olmaz öyle,uğraşıp yapamadıysan yardımcı olalım,ama hazırcılık olmaz..
yok forumu deniyorsan,süper işler çıkaran arkadaşlarımız çok.....

sorun değil arkadaşım sen problemi net olarak yaz burada çok profesyonel arkadaşlarımızda var zorsa yapılır imkansızsa zaman alır..

merak ettiğim bişey var stop diyince illa kapalı kontak mı kullanılmalı??

aslında stop butonunun nc kullanılması sadece röle ve kontaktörlerle alakalı plc de istediğin gibi kullan röle ve kontaktörlerde nc kullanmazsan stop butonunun no kontağını bir röle enerjilendirip nc kontağından geçirmelisin yada devreyi tamamlayan ucu biraz karıştı sanırım ama plc de istediğin gibi normalde ise kapalı kullanmak gerek..

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri