Stadyum Aydınlatması

ampera

Üye
iyi günler ustadlarım ;Spor ve gençlik müdürlüğüne ait bir stadyum un aydınlatma projesini çizeceğim.Yalnız stadyumların genel lux değerlerini bilmiyorum.uzunluk 112 metre genişlik 76 metre 1000 w metal halide projektör kullanacam.biliyorsunuz ki aydınlatma hesabı yapılması için genel lux değeri gerekli yada daha farklı yöntemler varsa yazarsanız sevinirim saygılar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Özelden cevap verme gereksinimi duyan sn:ademçelik arkadaşıma teşekkür ediyorum..

philips firması bölge müdürlüğü ile temesa geç en güzel çözümü görsel olarak hazırlayıp gönderirler.

bende stadyum projesi üzerinde çalışıyorum, 5000-6000 seyirci kapasiteli, ilçe stadyumları gibi olacak. seyirci altlarında otopark,odalar , büfe falan olacak.
elektrik tüketimini için öngörüm nasıl sizce ?
aydınlatma 500 kw
priz 200kw
mekanik 300 kw

led armatür düşünebilirsiniz bence de...

ledlerin +sı çok.

metal halidelerde sıcakken lambayı kapatırsan tekrar açılması için bekliyorsun mesela..

ilginç gerçekten.

1000W metal ve LED aynı konu içinde konuşulmaya başlanmış..?

ben hakkaten baya geride kalmışım. piyasa nerelere gelmiş!

ilginç gerçekten.

1000W metal ve LED aynı konu içinde konuşulmaya başlanmış..?

ben hakkaten baya geride kalmışım. piyasa nerelere gelmiş!

;) Hipodrom aydınlatmasına da yakında çözüm bulurlar. 2000W 'lıkların yerine :)

1000W Metal Halide ile aynı lux değerlerini sağlamak için en az 600W'lık bir LED armatür kullanılması gerekir ki o da çok çok verimli bir armatür olursa. Henüz böyle bir armatür görmedim, duymadım, bilmiyorum. Olsa da boyutu soğutmadan dolayı çok büyük, ağırlığı ise çok çok fazla olur. Dolayısıyla bir direkte kullanılan armatür ağırlığı ve rüzgar yükü inanılmaz boyutlara geliyor. Stadyum aydınlatması, sokak aydınlatmasına benzemez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri