Solid Stade Röle Marka önerileriniz?

yerli alsana , ENDA

simdi cok onemli olan bir hususta dikkatinizi cekmek istiyorum eger ac gerilimde kullandiginiz ssr yi eger dc de kullanmaya kalkarsaniz devrenizde bir kere kapandiktan sonra bir daha siz kontrol gerilimini acsaniz dahi sistem acilmayacaktir cunku icerisindeki triyakin dc deki davransinda aynen tristor gibi davranmaktadir dc ssr lerde ise taransistor oldugundan sorun olmamaktadir deneme sonucunda yazilmis bir yazidir

:)solide state rölede kontakmı var?

o lafın gelişi arkadaşım girişi atıyorum 12acv-60acv biz bu girişi yeterli voltaj ile besleyince çıkştaki çıkış ben (kontakları) diyorum sen ne diyordun bunlara??? onlar kendini kapatıp voltajı taşıyor.... bana bunu açıklaki bende ona göre bir daha kontak diye bir tabirde bulunmim...

başarılı çalışmalar...

solide state röle dedığımız aslında opto triyak kontaktorun A-B uçlarına 5 volt 12 volt 24 volt 48 volt uygulandığında elektronikte kullanılan foto transistor gıbı çıkışı kontrol eden optık gozlu triyakın A1 A2 sını açar buradan solide state rölenın gucunu kaldırabılecek akim geçer aslında solide state röleyı bızde yapabılırız malzeme olarak moc 3020 bır adet bu optokublorle bt 126 surersen monofaze solide state röle yapmış olursun :)ayrıca kontaklar yapişma olmaz bu kompanetlerde kontaklar yapişırsa kontaktorlerde temızlersın çalışır veya değıştırırsın bu malzeme yarı ıletken malzeme yapiştımı solide state röleyı çope atacaksın başka çaresıde yok

solide state röle dedığımız aslında opto triyak kontaktorun A-B uçlarına 5 volt 12 volt 24 volt 48 volt uygulandığında elektronikte kullanılan foto transistor gıbı çıkışı kontrol eden optık gozlu triyakın A1 A2 sını açar buradan solide state rölenın gucunu kaldırabılecek akim geçer aslında solide state röleyı bızde yapabılırız malzeme olarak moc 3020 bır adet bu optokublorle bt 126 surersen monofaze solide state röle yapmış olursun :)ayrıca kontaklar yapişma olmaz bu kompanetlerde kontaklar yapişırsa kontaktorlerde temızlersın çalışır veya değıştırırsın bu malzeme yarı ıletken malzeme yapiştımı solide state röleyı çope atacaksın başka çaresıde yok

Öncelikle verdiğiniz bilgiden dolayı çok teşekkür ederim Sn.Tekin 126 içerisinde akımı üzerinden geçiren komponentler olduğunu biliyordum ama detaylı araştırmamıştım... diğer konuda kontak yapışıp kalır derken onu tabir etmeye çalıştım yani öyle bir durumda at çöpe gitsin... çok kullandım ondan ama müşterilere bunu bilimsel olarak anlatamadığımız için :) bizde onlara elektronik role diyorduk :D onlara kontak yapıştı deyince hemen anlıyorlardı:D bizdede bu alışkanlık kaldı....

başarılı çalışmalar...

Öncelikle verdiğiniz bilgiden dolayı çok teşekkür ederim Sn.Tekin 126 içerisinde akımı üzerinden geçiren komponentler olduğunu biliyordum ama detaylı araştırmamıştım... diğer konuda kontak yapışıp kalır derken onu tabir etmeye çalıştım yani öyle bir durumda at çöpe gitsin... çok kullandım ondan ama müşterilere bunu bilimsel olarak anlatamadığımız için :) bizde onlara elektronik role diyorduk :D onlara kontak yapıştı deyince hemen anlıyorlardı:D bizdede bu alışkanlık kaldı....

başarılı çalışmalar...

merhaba sızı takdır edıyorum yanlış anlamayın elektronikte 25 yıl çalıştım emeklı oldum ama elektroniğin E sını bıldığımı sanmıyorum çunku çok araştırılması takıp edılmesı gereken konular bız afedersınız özür diliyorum elını tukuruklle ıslatıp amfi arızası takıp eden ustalardan gorduk bılımsel çalışmayı universitede araştırma laboratuvarında emeklı olana kadar gorduk ama doğru ama yanlış:) demek ıstedığım burada yazan arkadaşlar teorı olarak muhendistır veya akademısyendır tam olarak elekroniği bılen yoktur hepımızın eksığı vardır bu sitenın amacıda eksıklerımızı bırbırımızden tamamlamak amaçlı kurulmuştur sanırım kı oyle ben yanlış konuyu bılmesede mantığıyla yorum yazanları tekrar kutluyorum bende yazıyorum bu bır medenı cesarettır doğru yu bılmıyor olabılırım bır başka arkadaşımız doğruyu yazar oğrenırım o arkadaşa mınnettar kalırım herkese hayırlı işler dılıyorum

sayin vatanteknik ne yazikki konuyu bilmeyen kisilere bazi seyleri anlatmak elbet zordur fakat burada bulunan kisiler bu meslege bir sekilde bulasmis insanlar oldugundan dolayi size tepki verebilirler vede buda dogaldir ben bile bugun elektronik okumama ragmen elektronik cihaz olan kendi tv mi halen tamir edemedim nasil diyeceksiniz arizanin yuksek oldugundan eminim vede transistoru problemliydi degistim ama elimde kaskat test olmadigindan kaskati olcemedim vede sonuc transistor rahmetli oldu vede simdi kaskatla beraber degisecekler simdi bu is beni uc gundur mesgul etti evde vede aksamlar erbabina versem 1 saatte bana geri verecekti cihazimi

sayin vatanteknik ne yazikki konuyu bilmeyen kisilere bazi seyleri anlatmak elbet zordur fakat burada bulunan kisiler bu meslege bir sekilde bulasmis insanlar oldugundan dolayi size tepki verebilirler vede buda dogaldir ben bile bugun elektronik okumama ragmen elektronik cihaz olan kendi tv mi halen tamir edemedim nasil diyeceksiniz arizanin yuksek oldugundan eminim vede transistoru problemliydi degistim ama elimde kaskat test olmadigindan kaskati olcemedim vede sonuc transistor rahmetli oldu vede simdi kaskatla beraber degisecekler simdi bu is beni uc gundur mesgul etti evde vede aksamlar erbabina versem 1 saatte bana geri verecekti cihazimi

Sn. GEZER77 ben sizin yaptığınızı onaylıyorum bakın ben beko da çok çalıştım beylikdüzünde orada tv tamirini öğrendim daha sonra oradan çıktım bir iş buldum bana dedilerki inverterler var burada onları yapacaksın tamam dedim ... ister gülün ister eleştirin eve ilk vardığımda, yarın iş başı yapıcam ,babama dedimki baba inverter ne nasıl birşey:) ama sonuç 3 ay sonra inverter tamirine başladım ve ogün bu gündür vatanteknik ayakta bu bir reklam değil ama herşeyin içine girip öğrenmek lazım sayın tekin arkadaşımın dediği gibi... :)

selam ben kompazasyonda solıd state röle kullanmayı düşünüyorum kullanabilirmiyim

Forum istatistikleri

Konular
128,282
Kullanıcılar
450,112
Son üye
ahmetinar06

Yeni konular

Geri