Solid State Röle ile Led Driver Problemi

"Omron G3MB-202P Low level triger "solid rölesinin bağlı olduğu hazır bir röle kartı kullanıyorum. Röleyi Arduino ile tetikliyorum. Sinyalde Pull Down direnç mevcut.

3 Adet led Led Driver'ı 220 Ac giriş tarafından röle ile kontrol etmek istiyorum. Fakat röle açmamakta ısrar ediyor. 2 gündür 1500 çeşit bağlantı yaptım, 9v pil ile bile arduino tarafını çalıştırıp denedim gnd uçları mı şunları mı, bunlar mı diye ama nafile.

5v Omron Röle
Bu üründen var, bir türlü açmıyor. Arızası da yok, led ışığına göre sinyale tepki de veriyor. Hadi arızalıdır belki diye yenisini denedim onda da durum aynı. Acaba driverlardaki kısa devre koruması v.s. şeyler mi röleyi engelliyor?

Şu ürün biraz daha gelişmiş gibi geldi, sorunumu çözebilir mi?
SSR-10DA Röle

Tüm bunlar çözüm olmaz ise;
Ücra bir yerde yaşayan dostum için yapıyorum. Bir sene sonra çapaklanıp açma kapama yapamayan mekanik röle kullanmak istemiyorum. Günde 2 kez açılıp kapanacak bir sistem için mekanik röle ömrü ne olur? Tavsiye edebileceğiniz bir mekanik röleye de geçebilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1611230685481.png

Bağlantınızı kontrol edin ve yük olarak bu eski lambalardan temin edin (aspiratör lambası veya spot lamba vb).

Maalesef o şekilde açıyor. Solid röle kutuplar arasında elektrik akmayınca açmıyor sanırım.

220w küçük bir akkor lamba koysam o açınca led driverlar da otlansa olur herhalde.

Röle çıkışı ile gnd arasına büyük bi direnç atsam yanar sanırım. 220olunca biraz sıkıntılı deneme :)

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri