smps hf trafo

MRE_06

Üye
Arkadaşlar merhaba. SMPS güç kaynakları üzerine çalışıyorum. EMI Filtre ve Doğrultucu kısımlarını hallettim. Yalnız doğrultucudan sonra 320 v regüle edilmemiş DC bir gerilim var elimde. Bunu Buck konvertör ile azlatıp HF Trafoya vermem gerekiyor. HF trafolar hakkıında açıkcası bilgi sahibi değilim. Şimdi Duty Cycle ile 320v 'u kaç volta indirmeliyim? Piyasada bulunan HF Trafoların maksimum gerilim akım sınırları nedir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler..

buck konvertörü 320 voltu kaç volta indirmek için kullanacaksınız. hf trafonun sekonderinde kaç volt elde etmek istiyorsunuz. Buck konvertöre neden ihtiyaç duydunuz. Hf trafo varsa buck niye kullanıyorsunuz.

buck konvertörü 320 voltu kaç volta indirmek için kullanacaksınız. hf trafonun sekonderinde kaç volt elde etmek istiyorsunuz. Buck konvertöre neden ihtiyaç duydunuz. Hf trafo varsa buck niye kullanıyorsunuz.
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım ben demek istediğimi yanlış belirttim. Demek istediğim şu hf trafo girişine 320 volt verip çıkışta 19v DC alablirmiyim. Hf tarafo kullanmayıp buck konvertor ile yapıp feed back ile buck konvertor mosfeti sürülebilir mi? Uygulamada ben hiç rastlamadım ama.. Teşekkürler..

Buck konvertör ile 19v üretebilirsiniz fakat izolasyonsuz olur.

Buck konvertör ile 19v üretebilirsiniz fakat izolasyonsuz olur.
Anladım oda sonuçta hem can güvenliği hemde sistem güvenliği açısından sorunlu. Birde Hf trafolarda 320v gibi bir değeri alıp 19v'a indiren hazır trafo bulabiloirmiyim. Teşekkürler

Trafolar hakkında bilgim yok. İhtiyacın 100 watt civarı ise flyback regulatör düşünebilirsin. İzolasyonludur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri