Sizce İnsanlık Gelişiyor mu?

tartışılır..

'Ellerindeki güç arttıkça içerisindeki insan ölüyo' diyen arkadaşımıza katılıyorum

insanlık çok ilerledi artık görünmüyor :)

İnsanlık kavramı;teknolojik nimetlerle,para kazanma hırsıyla,maddiyata olan aşırı düşkünlüğümüze doğru olan dönüşümümüzle,bayramlarımıza,ananelerimize eskisi kadar olmayan bağlılığımızla,yüz yüze görüşmelerin yerini e-mail,sms,benzeri kaçamak görüşmelerin almasıyla,vb.teknolojinin nimetlerini hayata yavaş yavaş uygulamayla zaman içerisinde dumura uğramaya,tedavülden kalkmaya aday konumuna geldi.

Ama hala, eski geçmiş yıllardaki,karşılıksız yapılan fedakarlıkları,iyilikleri,yani insanlığı görmeye,belki tamamen yok olmamıştır ümididiyle,inançla,sabırla,ısrarla "insanlık gelişimi kavramını" görmeyi umuyoruz ve özlüyoruz.Türkiye'nin Somali'ye,Filistin'e,vb.ülkelere yapılan insani yardımlarda, hep başı çekmesinin,diğer gayrimüslüm devletler tarafından, acaba "insanlık örneği"yle mi,yoksa başka art niyetler örneği ile mi algılandığını kendimize sormamız gerekir.Bizim inançlarımız gereği kesinlikle,tartışma götürmez şekilde "en iyi insanlık değerleri" olarak görülen bu örnekler,olaya farklı açılardan bambaşka perspektiflerden bakabilenler için çok daha farklı görünüp algılanabilir.(Farklı din,farklı değer yargıları,farklı etik değerler,farklı ananeler,vb.etmenlerden dolayı.)

ben insanlık tarihine baktığım zaman şunu görüyorum
zil zurna sarhoş olup içtikten sonra kusma anlarında yaşanan rezil kepaze durumu görüyorum
insanlık tarihi bana açıkca bunu öğütlüyor.

Kesinlikle insanlık can çekişmektedir,bunun bence teknolojiyle değil parayla alakası var,he teknolojide birebir paranın komşusudur lakin ben para demeyi tercih ediyorum,abi öyle bir hal aldık ki soruyla karşılaşınca ilk akla gelen "bana getirisi ne olur",insanlar çıkarcı olmuştur ve daha da olacaktır

kendi tarihinin son demlerini yaşadığını düşünüyorum. bizlerin de görebileceği kadar yakın bir gelecekte kendi sonunu getirecek sanki.

İnsan oglu yaradılışı geregi ademden beri böyle şimdi böyle olmadı.öyle olmasaydı ilk insanın oğlu kendi kardeşini öldürmezdi.Yani hep böyle oldu hep böyle olacak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri