Sizce İnsanlık Gelişiyor mu?

ben birşeylerin değiştiğine inanmıyorum. herşey aynı şekilde gidiyor. sadece nüfusun aşırı artmasıyla olasılık artıyor ve daha fazla görüyoruz suçları, ahlaksızlıkları

Teknoloji ne demek daha az insan la daha çok iş.Teknoloji geliştikçe insanlık devre dışı kalıyor.Mesela sabah çıkıyoruz markete gidip alışveriş yapıyoruz hiç bir kelime söylemeden kartı uzatıyoruz(artık muhatabımız pos makinası).Sonra gelirken bankamatikten fatura işlemi, para yatır çek ,havale derken işlemi hallediyoruz(muhatap atm).Bir tanıdığım var bankada güvenlik görevlisi.Müdürü ona yakında bankada sadece ikimiz kalacağız diyormuş.her şeyi bankamatik yapıyor çünkü.hayırlısı bakalım

insanlık ilkellikten buralara geldi şimdi ise geldiği noktaya geri dönüyor.

insanlık değişmiyor insanlar zalimleşiyor.

insanlıkla teknelojiyi aynı keseye koymak çok yanlıs ne insanlar gördük altında arabası yok ne arabalar gördük içinde insan yok(yeni nesile uyarladım)
insan olana tekneloji insanca yasamayı kolaylastıran bir araçtır,insanlıktan nasiplenmemisler içinse sadece egolarını tatmin etmenin bir aracıdır
butun is dogumla baslar ailen ve çevren nekadar insansa sende okadar insan olursun taki basına bir musubet gelenekadar demislerya bir musubet bin nasihattan evladır,basına gelen ilk olayda insanlını sorgulamaya baslarsın baska yolu yok(tabi insanca yetisenlerin musubete ihtiyacı yok)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri