Siz İşveren Olsanız Bu Ücreti Verir miydiniz?

En azından dürüst cevaplar var, bırak maaş vermeyi ben asgari ücretle bile böyle kişiyi istihdam etmem.

Ama devletimiz istihdam ediyor Sayın Yelek87 vede Gerçekten çok güzel bir konu olmuş tebrik ederim sizi ...

Bu başvurunun devamı şöyle olmalıydı,

Başvuru Sahibi: Yukarıdaki isteklerini sıraladıkdan sonra,

Müstekbal patron: Biz 5 bin lira maaş vermeyi, haftada 20 saat çalıştırmayı düşünüyorduk der.

Başvuru Sahibi: Şaka yapıyorsunuz der..

Müstekbal patron: Ama önce siz başlattınız diyerek gerekli cevabı verir :)

Kemal.

sınırı aşmış hatta küstahlık yapmış.... umarım hala iş arıyodur bırakın arasın.....
bende maaşlı çalışan birisiyım fakat hiç bir zaman böle düşünme lüksüm olmadı....

En güzel dürüst cevap bu!! Bu mesajı beğenen sevgili aydın1959 arkadaşımızda konu öğretmenler olunca birden çark ediyor :)))

Evet bu kadarda olmaz arkadaş bir kişi 2000 üzeri maaş alacaksa hiç tatilsiz, günde 20 saat çalışarak (4 saatte benden olsun gitsin uyusun falan sonra 2 günde ölür falan işim bölünür),18 saat çalışanlar içinde yatarak para kazanıyor beleşçiler dyen,ağzıyla kuş tutup sağ eliyle yazılım yapıp sol eliyle yazdığı plcnın panosunun montajını yapabilen,lan senin maaşına zam yapmıyorum hayat pahalı diyorlar ama banane lan ben mi zam yaptım yağa süte benzine diyen patrona haklısın abi diyen, tabi everest derecesinde ingilizce en az ağrı dağı derecesinde cart.net, süperkulade Curt# bilen, ne iş olsa yaparım patron sen sorun yapma diyen,,,,,,,,,,,, diyen adamlar lazım değil mi?
Şuan bu cümleleri okuyup ooo süper olur bee diyip avucunu ovuşturan patronlar bile olabilir!
Emekçiler birbirinin açığını kollamaya başlamış sam amca kafalılar da yormasınlar kendini bari bu kadar zamlarla çalışma koşullarıyla,,,,, bu kadar işçiyi emekçiyi nasıl kontrol altında tutacağız diye!
Benim derdim bir meslek grubu kollamak değil bütün meslek gruplarının emeklerini hiçe saymamak!!!

Herkes senin gibi düşünmüyor hocam, herkes rab bena hep bana, her emekçi eşit şartlarda değil, kamu emekçisiyle özel sektör emekçisini ayırmak lazım, birileri ki şımarma noktasına gelmiş, birirleri gıgını çıkartma durumu bile yok. Esas işin özü bu!!

Evet bu kadarda olmaz arkadaş bir kişi 2000 üzeri maaş alacaksa hiç tatilsiz, günde 20 saat çalışarak (4 saatte benden olsun gitsin uyusun falan sonra 2 günde ölür falan işim bölünür),18 saat çalışanlar içinde yatarak para kazanıyor beleşçiler dyen,ağzıyla kuş tutup sağ eliyle yazılım yapıp sol eliyle yazdığı plcnın panosunun montajını yapabilen,lan senin maaşına zam yapmıyorum hayat pahalı diyorlar ama banane lan ben mi zam yaptım yağa süte benzine diyen patrona haklısın abi diyen, tabi everest derecesinde ingilizce en az ağrı dağı derecesinde cart.net, süperkulade Curt# bilen, ne iş olsa yaparım patron sen sorun yapma diyen,,,,,,,,,,,, diyen adamlar lazım değil mi?
Şuan bu cümleleri okuyup ooo süper olur bee diyip avucunu ovuşturan patronlar bile olabilir!
Emekçiler birbirinin açığını kollamaya başlamış sam amca kafalılar da yormasınlar kendini bari bu kadar zamlarla çalışma koşullarıyla,,,,, bu kadar işçiyi emekçiyi nasıl kontrol altında tutacağız diye!
Benim derdim bir meslek grubu kollamak değil bütün meslek gruplarının emeklerini hiçe saymamak!!!

Çok haklısın ama devlet özelde çalışan insanları sömürmesse gayri safi milli hasılata hiçbir katkısı olmayan memurların maaşını nasıl ödeyecek... evet çok haklısın ama patronlar iyi personele zam yapamıyorsa nedeni vardır elbet mesela birçok yerde patronların ensesinden devletin nefesi hiç eksik olmuyor... Bir örnek daha vereyim 5-6 yıl tecrübe kazanmış mühendislerin maaşı yıllandıkça arttığı için patron bu adamı işten çıkarıp daha düşük maaşa çalışacak mühendisleri işe alıyor..

gece üstü acık yatmıs heralde :D

En güzel dürüst cevap bu!! Bu mesajı beğenen sevgili aydın1959 arkadaşımızda konu öğretmenler olunca birden çark ediyor :)))
;) Ya arkadaşım mesele çark değil mesele sizin "gerçekten bu parayı hakkıyla hak eden ile hak etmeyeni" aynı kefeye koyup değerlendirmeniz.İşte size katıldığım ve katılmadığım nokta bu.

Ben benim maaşımın artmasından çok hz ömer gibi idarecilerin maaşlarının azaltılması taraftarıyım.(Millet vekilleri ve bürokratlar vb.)Bu sayede ülke kazanacak ve tabi kide halk kazanacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri