SIMATIC PG 720 P İle S5 Eprom' a Yedek Alma

Evet A tuşuna basıyorum. fakat herhangi bir tepki yok.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar Sorun çözüldü.

Aynı sorun başka arkadaşların başına gelebilir diye nasıl çözüldüğünden bahsedeyim. Daha önce bahsettiğim şekilde step 5 te Management altında EPROM Handling e girip, Eprom Programming penceresi açıldığında F1 Blow seçeneğinden Block kısmına A yazıyorum, Prt kısmına herhangibir şey yazmadan klavyedeki Ins (Insert) tuşuna basıyorum. Eprom kod kısmı çıkıyor. ister buraya direk kodu yazıyoruz, istersek F12 fonksiyon tuşuna basarak elimizdeki Epromu seçiyoruz. Tekrar klavyenin Ins (Insert) tuşuna bastığımızda yazmaya başlıyor.

Arkadaşlar Sorun çözüldü.

Aynı sorun başka arkadaşların başına gelebilir diye nasıl çözüldüğünden bahsedeyim. Daha önce bahsettiğim şekilde step 5 te Management altında EPROM Handling e girip, Eprom Programming penceresi açıldığında F1 Blow seçeneğinden Block kısmına A yazıyorum, Prt kısmına herhangibir şey yazmadan klavyedeki Ins (Insert) tuşuna basıyorum. Eprom kod kısmı çıkıyor. ister buraya direk kodu yazıyoruz, istersek F12 fonksiyon tuşuna basarak elimizdeki Epromu seçiyoruz. Tekrar klavyenin Ins (Insert) tuşuna bastığımızda yazmaya başlıyor.

sayın calimero69 blow komutunu kullanmak için epromun boş olması lazım.Siz eprom içinde program var demiştiniz?

Daha önceki mesajlarımdan birinde epromu sildiğimi, fakat tam olarak silip silemediğimden emin olmadığımı söylemiştim. Elimde eprom silici olmadığından, su arıtma sistemimizede bulunan uv lambaların altında 1 saat beklettiğimi belirtmiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri