Simatic manager ve PLCSIM sorunu

Serhat_A

Üye
İyi günler arkadaşlar. Simatic Manager'da yaptığım sistemi save as ile farklı kaydedemiyorum. Yani browse dediğim zaman kaydetmek istediğim dizini seçiyorum fakat OK tuşu aktif olmuyor. PLCSIM ile ilgili sorunum ise, kaydettiğim sistemi açamıyorum yani bir çok dosya var hangisini seçeceğim? Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar

Kayıt için name kısmına bir isim yazıyormusun acaba. Eger isimlendirmessen kayıt edemezsin. PLCSIM içinse projeyi simatic managerda aç daha sonra similasyon aç, normal plc yüklüyor gibi dosyalarını yükle.

iyi çalışmalar

PLCSIM'e projeyi yükledim ama motor durumlarını falan göremiyorum. sadece şöyle bir görüntü var

f84wk.png

projeyi plcsim e normal plc ye download edermiş gibi download ettikten sonra plcsim ekranında run olduğunu gör.sonra projene geri dön ve gözlük işaretine tıkla plc ye bağlıymış gibi kontaklar aktif olacaktır

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler hallettim sorunumu. Ama bir şey daha soracam şimdi ben program başına start buyonu koyduğumda bi türlü akım gitmiyor. Start butonu program sırasında nasıl lojik bir yapacağım. Biraz yeniyim de :)

plcsim in içinde word ler oluşturuyorsun.mesela senin programında start butonu m0.0 olsun.sen plcsim içerisinde mw0 word unu oluşturuyorsun ve bunlar bit bit kutucuklara ayrılıyor.sende o kutucuklara tik koyduğun zaman aktif oluyor.fiziksel giriş çıkışlara olmuyor diye biliyorum.(iw0 ve qw0)

plcsim in içinde word ler oluşturuyorsun.mesela senin programında start butonu m0.0 olsun.sen plcsim içerisinde mw0 word unu oluşturuyorsun ve bunlar bit bit kutucuklara ayrılıyor.sende o kutucuklara tik koyduğun zaman aktif oluyor.fiziksel giriş çıkışlara olmuyor diye biliyorum.(iw0 ve qw0)

Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde yaptım ve sorunum çözüldü.

Merhabalar , Plcsime projemi yüklüyorum ama çalışmıyor.Nasıl çalıştığı hakkında bilgisi olan var mı ?

merhaba faruk555 S7-300 temel proje oluşturma ve Plcsim de uygulama videosu için s7-300 giriş.rar tıkla umarım yardımcı olur...

kolay gelsin...

not: rar dosyasının içerisinde ekran görüntüsü çekilmiş olarak video .exe formatındadır direkt tıklayıp açabilirsin.

Ekli dosyalar

• s7-300 giriş.rar
    700.9 KB · Görüntüleme: 19

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri